Women4IT 2022 – Karjeras info dienas

No 11. līdz 13.maijam Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas asociācija projekta Women4IT ietvaros organizēja Karjeras info dienas projekta dalībniecēm. Katra diena tika veltīta vienam digitālo darbu profilam, kuru projekta dalībnieces apgūst apmeklējot mācību kursu – projektu koordinatoriem, digitālo mediju praktiķiem un informācijas sistēmu testētājiem.

      Karjeras dienas mērķis bija iepazīstināt meitenes ar norādīto jomu pārstāvjiem, kuri ikdienā pilda šos pienākumus un potenciālajiem darba devējiem, lai uzzinātu kāda ir šo speciālistu ikdiena, darba pienākumi, nepieciešamās prasmes un īpašības. Kā arī pastāstītu par prakses un darba iespējām.

      Karjeras dienas notika tiešsaistē un kopumā tās apmeklēja vairāk kā 50 meitenes, kuras vēlējas uzzināt par attiecīgā speciālista darba ikdienu, uzdevumiem, plusiem un mīnusiem, atalgojumu, izaugsmes iespējām un izaicinājumiem.

      Projektu koordinatoru karjeras info dienā ar savu pieredzi dalījās Laura Grundmane – Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) projektu vadītāja, stāstot par savu karjeras ceļu, starptautisko pieredzi un dzīvesveidu, iedvesmojot meitenes uzdrošināties, būt zinātkārām un nebaidīties teikt “Jā” iespējām, kas parādās dzīve ceļā. Savukārt Vineta Pigite – Women4IT absolvente un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras projektu vadītāja Komunikācijas un informācijas departamentā, dalījās ar savu pieredzi un atziņām ko nozīmē būt labam projektu koordinatoram un vadītājam. SIA Tet Agile koučs Andris Aišpurs stāstīja par pārmaiņām projektu vadībā, Tet pieredzi un karjeras iespējām uzņēmumā.

      Digitālo mediju praktiķu karjeras dienā ar ļoti praktisku pieredzi un padomiem dalījās LIKTA digitālo mediju speciāliste Sintija Sila, kura sniedza praktisku informāciju  gan par mācību resursiem, kur var apgūt digitālo mediju praktiķim nepieciešamās prasmes, gan par digitālajiem rīkiem un resursiem, kurus izmanto ikdienā darba uzdevumu veikšanai. Par digitālo mediju praktiķa darba daudzveidību, nepieciešamajām prasmēm un īpašībām, kā arī darba iespējām Ventspils Brīvostas pārvaldē stāstīja, sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa. Savukārt Anna Evardsone, SIA “TVNET GRUPA” mārketinga vadītāja, ļāva ielūkoties digitālo mediju darba specifikā, aktualitātēs un tendencēs digitālo mediju jomā.

      Informācijas sistēmu testētāju karjeras info dienā dalībnieki varēja uzzināt par diviem uzņēmumiem, kas Latvijā piedāvā apgūt testētāja prasmes un strādāt testēšanas jomā. SIA TestDevLab personāla vadītāja Rita Jevdokimova stāstīja par apmaksātas prakses un darba iespējām ne tikai Rīgā, bet arī uzņēmuma filiāles Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Ventspilī. Kā arī par uzņēmuma pieeju un prasībām darbinieku atlasē un ikdienas atbalstā. Anete Doulinga stāstīja par savu ceļu IT un kā kļuvusi par mašīnmācīšanās inženieri un saviem darba pienākumiem uzņēmumā TestDevLab. Savukārt Anna Gintere no uzņēmuma If P&C Insurance AS Latvijā dalījās ar savu pieredzes karjeras stāstu kā no intereses par zinātnisko fantastiku un medicīnas studijām nokļuva IT jomā, sāka strādāt par programmētāju un vēlāk kļuva par testētāju. Anna pastāstīja arī par If junioru skolu testētājiem, kuru vada jau vairākus gadus un, kuras absolventi, sekmīgi pabeidzot, kļūst par If darbiniekiem.

Vērtējot karjeras info dienu norisi, Women4IT dalībnieces atzina, ka visvērtīgāk bija dzirdēt pieredzes stāstus, arī negatīvo pieredzi, kas gan stāstu varoņiem, gan dalībniecēm paver iespēju izvērtēt situāciju, mācīties un virzīties uz rezultātu. Lūk, dažas atziņas:

“Ļoti novērtēju reālus pieredzes stāstus, ar ko nākas saskarties izvēloties šo profesiju un kam jāiziet cauri, lai kaut kur nonāktu!”

***

“Paldies, šis bija ļoti vērtīgi un labs ieskats vai tā darba ikdiena ir tas, ko man gribētos un vēlētos turpmāk darīt.”

***

“Ļoti interesanta un iedvesmojoša informācija. Atver jaunu redzesloku un dod vielu pārdomām.”

Vairākas dalībnieces atzina, ka karjeras dienas parādījušas katras jomas plašumu, nepieciešamās profesionālās prasmes un pieredzi, kas dalībniecēm vēl nav uzkrātas un nedaudz radījis satraukumu par piemērotību izvēlētajai jomai, tomēr tajā pašā laikā, dalībnieces atzīst, ka tas iezīmējis attīstības ceļu un labāku izpratni par profesionalitāti katrā jomā.

Mācības un karjeras atbalsta pasākumi tiek organizēti Latvijā, īstenojot starptautiskās partnerības projektu “Women4IT” (Nr. 2017-1-094), kas tiek finansēts Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros un kura mērķis ir veicināt jaunu sieviešu iesaisti IKT profesijās un digitālajos darbos.