Veiksmes stāsti

Eiropas komisija nākamo desmitgadi ir pasludinājusi par Digitālo dekādi, tās mērķis ir nodrošināt digitālās pratības līmeņa paaugstināšanos un augstāka dzīves kvalitātes līmeņa sasniegšanu, izmantojot digitālās tehnoloģijas un risinājumus. Lai diskutētu par tālāko rīcības plānu ES mērķu ir apkopoti Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (LIKTA) biedru izstrādātie un realizētie projekti, iniciatīvas vai risinājumi piemēri un veiksmes stāsti. 

Lauku atbalsta dienesta kontroļu aplikācija

Lauku atbalsta dienesta (LAD) inspektoru mobilā lietotne veidota, lai LAD inspektoriem atvieglotu platību pieteikumu, projektu un citu pārbaužu veikšanu uz vietas pie klientiem.

AS "LATVIJAS VALSTS MEŽI" E-IZSOLES

AS "Latvijas valsts meži" e-komercijas digitalizācijas ietvaros realizēts e-izsoles modulis, kurā sadarbības partneri var iegādāties "Latvijas valsts meži" piedāvāto produkciju (zāģmateriālus, taru, malku u.c. produkciju).

Akvedukts

Akvedukts ir viens no stabilākajiem un uzticamākajiem ūdensapgādes, apkures un dārza preču vairumtirgotājiem Baltijas valstīs.

RĪGAS TEHNISKĀ UNIVERSITĀTE UN CERN

Latvijai gatavojoties kļūt par CERN dalībvalsti, bija jāapvieno vairāku Baltijas institūciju augstas veiktspējas skaitļošanas resursi izkliedēta HPC centra CERN CMS HPC Tier-2 izveidē.

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Viena no Latvijas Nacionālās bibliotēkas pamatfunkcijām ir Latvijas kultūras mantojuma uzglabāšana, kas mūsdienās lielā mērā nozīmē tā digitalizāciju. Iepriekšējais infrastruktūras risinājums nevarēja nodrošināt atbilstoša izmēra datu krātuvi, turklāt datu meklēšana lielajā apjomā bija lēna un vāji automatizējama.

Valsts meža dienests

Sistēmas ieviešana ir nebijis notikums ne tikai Valsts meža dienesta vēsturē, bet arī milzīgs solis Latvijas mežsaimniecības nozarei. Sistēmas īstenošanā vislielāko lomu spēlē “DATI Group”.Neskatoties uz ļoti sarežģītajiem darba apstākļiem, lielākoties ziemas periodā, projekts tika pabeigts laikā un ļoti profesionālā līmenī.

ReCoTOS Resurstaupīgi skaitļošanas uzdevumu optimizācijas risinājumi

Pētniecības projekta “Resurstaupīgi skaitļošanas uzdevumu optimizācijas risinājumi” mērķis ir radīt risinājumu kopu, kas atvieglo skaitļošanas uzdevumu optimizāciju un uzlabo to izpildes efektivitāti, tādējādi samazinot nepieciešamo pētniecības centra skaitļošanas infrastruktūras kapacitāti.

Latvijas Pasts

“Latvijas pasts” 2015. gadā ieviesa nacionāla mēroga skaidras naudas norēķinu sistēmu, bija nepieciešams izstrādāt datu rezerves kopēšanas pārvaldības un automatizācijas risinājumu 506 kases sistēmām, lai nodrošinātu normatīvo aktu prasībām atbilstošu ātrdarbīgu un drošu norēķinu informācijas glabāšanu.

Darba aizsardzības procesu digitalizācija Latvijā ar Meemo E-work safety attīstību

Meemo E-work safety īsā laikā uzņēmuma vadībai sniedz pārskatu par uzņēmuma atbilstību drošības prasībām, atbildīgajiem skaidri veicamo uzdevumu sarakst un termiņus, bet darbiniekiem, ērtu un interaktīvu veidu kā veikt periodiskās apmācības darba vietā.