Tet paplašina mākoni 2,5 reizes un piedāvā glābāt datus arī Dānijā

Lielākais pašmāju datu centru un mākoņpakalpojumu sniedzējs Tet vairāk nekā divas reizes paplašina mākoņu platformu Tet Cloud un sāk piedāvāt datu izvietošanu ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, kas veicinās Latvijas IT pakalpojumu konkurētspēju kopumā. Paplašināšana saistīta gan ar stabili augošu pieprasījumu mājas un eksporta tirgos, it īpaši Ukrainā, gan ar Telia Latvija iegādāšanas darījumu, kad sešiem Tet datu centriem pievienojās arī resursi datu centrā Kopenhāgenā. Tet mākoņpakalpojumu biznesa apgrozījums Latvijā ir pieaudzis par 20%, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā.

“Pieprasījums pēc datu un IT infrastruktūras glabāšanas mākoņos turpina augt gan energoresursu cenu kāpuma, gan arī nestabilas ģeopolitiskās situācijas dēļ, ko redzam gan pēc Latvijas tirgus rezultātiem, gan mūsu lielākajā eksporta tirgū Ukrainā. Pateicoties Telia Latvija iegādāšanas darījumam, kas noticis šī gada pavasarī, mēs esam pilnībā gatavi nodrošināt papildu mākoņu resursus esošajiem un jauniem klientiem, pie tam piedāvājot glabāt datus gan Latvijā, gan Dānijā,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Kopš oktobra modernizētais Tet Cloud mākonis “dzīvos” ne tikai datu centrā “Dattum”, kur atradās līdz šim, bet tiks izvietots trīs datu centros, viens no kuriem atrodas Dānijā. “Šis jaunais risinājums klientiem pavērs daudz plašākas iespējas rezervēt savus datus droši, izmantojot Latvijas datu centrus vai arī Dānijas datu centru. Tas ir īpaši būtiski tiem uzņēmumiem, kuri vēlas rezerves kopijas glabāt vairākās valstīs,” papildina Tet datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga. Īpašs pieprasījums pēc mākoņu resursiem ir vērojams pēdējos mēnešos. “350 W jaudīgs serveris iepriekšējā gada septembrī uzņēmumam izmaksāja mēnesī aptuveni 32 eiro, bet šogad šī servera vien elektrības izmaksas pieauga jau līdz 105 eiro. Līdz ar to daudziem uzņēmumiem pāreja uz mākoņu resursiem ir vienīgais veids, kā saglabāt konkurētspēju un nodrošināt biznesa nepārtrauktību”.

Ikvienam uzņēmumam, kas vēlas izmēģināt mākoni, Tet piedāvā to izdarīt bez maksas mēneša laikā, savukārt atbalstot Ukrainas kara skarto biznesu, Tet piedāvā uzņēmumiem no Ukrainas izvietot infrastruktūru Tet Cloud mākonī bez maksas uz trīs mēnešiem, piesakoties līdz šī gada beigām.

Papildu informācija

Elīna Kovaļova
elina.kovalova@tet.lv
M: +371 26437341
Biznesa komunikācijas un mārketinga vadītāja (B2B)
tet.lv