Tet papildina informatīvo TV kanālu klāstu, nodrošina bezmaksas starptautiskās sarunas ar Ukrainu un palīdz Ukrainas uzņēmumiem veidot datu rezerves kopijas

Saistībā ar šī brīža aktuālajiem notikumiem un sarežģīto situāciju Ukrainā, Tet paplašinājis televīzijas informatīvo ziņu kanālu klāsta piedāvājumu, atbalsta Ukrainas uzņēmēju vajadzību veidot datu rezerves kopijas, kā arī Tet atcēlis maksu par starptautiskajiem zvaniem uz Ukrainu.

Lai iedzīvotājiem sniegtu pēc iespējas plašāku objektīvas informācijas pieejamību par notiekošo Ukrainā, no vakardienas Tet+ kanālu klāstu papildinājuši starptautiskie ziņu kanāli CNN, Current Time un UATV, pievienojoties Euronews, BBC World News, Dožd un citiem lielākajiem pasaules ziņu kanāliem. Šonakt Virszemes televīzijas piedāvājumu papildina telekanāls Dožd (pieejami arī CNN, Euronews un citi ziņu kanāli). Savukārt Helio interaktīvajā televīzijā aktuālajai informācijai Ukrainā un pasaulē var sekot līdzi CNN, BBC World News, Euronews, UATV (Ukraina), Current Time, Dožd, DW (Vācija), Bloomberg, Al Jazeera, France 24 un citos televīzijas kanālos. Pēdējās diennakts laikā šajos kanālos Latvijas iedzīvotāji arī daudz aktīvāk seko līdzi aktuālajai informācijai Ukrainā. Piemēram, mājsaimniecību skaits, kas seko līdzi TV ziņu kanāliem Tet+, vakar ir palielinājies divas reizes, savukārt vidējais skatīšanās laiks palielinājies par divām trešdaļām (60%), salīdzinot ar diennakti iepriekš.

“Šajā visai pasaulei sarežģītajā situācijā, mums ir jābūt vienotiem ar Ukrainu. Mums šobrīd ir būtiski nodrošināt pakalpojumu un kritiskās infrastruktūras stabilitāti, kā arī turpinām strādāt, lai nodrošinātu labāko saturu iedzīvotājiem Latvijā un sniegtu atbalstu klientiem Ukrainā!” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

No Ukrainas uzņēmēju puses novērojama pastiprināta interese drošai datu glabāšanai un datu rezerves kopiju veidošanai. Tādēļ Tet šiem uzņēmumiem sniedz maksimālo iespējamo ekspertu un zināšanu atbalstu visas diennakts laikā, kā arī operatīvi palielina interneta ātrumu un klientiem pieejamo mākoņu kapacitāti, lai Ukrainas uzņēmumi var pēc iespējas ātrāk izveidot savu datu kopijas. “Ja Latvijā uzņēmumi pastiprinātu uzmanību šobrīd pievērš tieši kiberriskiem, tad Ukrainā aktuālāk ir nodrošināt pašus pamatus savas darbības pasargāšanai. Mēs redzam, ka klientiem ir nepieciešams steidzami veikt datu rezerves kopēšanu un IT sistēmu izvietošanu ārpus Ukrainas. Mūsu uzdevums ir palīdzēt klientiem saņemt visus šos pakalpojumus maksimāli operatīvi,” saka U.Tatarčuks.

No vakardienas arī Tet fiksētajā balss tīklā atcelta maksa par starptautiskajiem zvaniem uz Ukrainu, lai iedzīvotājiem palīdzētu sazināties ar savām ģimenēm, draugiem un sadarbības partneriem. Kā arī sakaru kvalitātes uzlabošanai ir pārtraukta balss sakaru maršrutēšana uz Ukrainu caur Krieviju un Baltkrieviju, nodrošinot to caur alternatīviem savienojumiem.

Atgādinām, ka TV skatītājiem, kuri izmanto maksas virszemes televīzijas pakalpojumus, no rīta ir nepieciešams veikt uztvērēju jeb dekoderu pārskaņošanu uz jaunajām uztveramajām frekvencēm. Lai arī jaunākās paaudzes televizoros kanālu pārvietošana notiks automātiski, dekoderu pārskaņošana ieteicama visiem klientiem.

Papildu informācija:
Elīna Kovaļova
Tet vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 26437341
E-pasts: elina.kovalova@tet.lv
tet.lv