Tet atklās viedās gaismas Ķīpsalā

Jau šonedēļ Tet kopā ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi atklās pirmo viedās pilsētas pilotprojekta risinājumu Ķīpsalā – viedo apgaismojumu. Gaismas tiek ierīkotas Ķīpsalas, Āzenes ielās un Zunda krastmalā, kas palīdzēs pilsētai ietaupīt elektroenerģiju šajās ielās līdz pat 90%. Uz svinīgo viedā apgaismojuma atklāšanu tiek aicināts ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis, kurus ar bezmaksas koncertu iepriecinās DJ Spinga un RAUM.

Gaismas atklās Ķīpsalas ielā 6 (aiz Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes, Mobilly autostāvvietas laukums, krustojums ar Paula Valdena ielu): plkst. 19:00 viesus iesildīs DJ Spinga, savukārt plkst. 19:30 paredzēts apgaismojuma atklāšanas brīdis, kam sekos latviešu mūziķa, Supernovas dalībnieka RAUM koncerts. Pasākums ir brīvi pieejams Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.

Viedās pilsētas pilotprojekts top sadarbībā ar Rīgas domi, Rīgas gaismu, Rīgas Tehnisko universitāti un Draugiem Group meitas uzņēmumu Idea Lights. Nākamais solis, ko Tet plāno ieviest vēl šogad, ir vides kvalitātes sensoru stacijas, kas mērīs gaisa kvalitāti, trokšņus, UV radiāciju, temperatūru un gaisa mitrumu. Projekta mērķis ir izmēģināt dažādus viedos risinājumus, lai palīdzētu atrast efektīvākus veidus, kā uzlabot pilsētu energoefektivitāti un dzīves kvalitātes līmeni kopumā.

Tajā pašā dienā 29. septembrī Tet sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un inovāciju kustību “VEFRESH” rīko arī Viedo pilsētu konferenci, kas būs skatāma tiešraidē RTU Zinātnes un inovāciju centra un Tet Facebook lapās.

Papildu informācija
Elīna Kovaļova
elina.kovalova@tet.lv
M: +371 26437341
Biznesa komunikācijas un mārketinga vadītāja (B2B)
tet.lv