ses-greenland

Tele Greenland un SES uzlabos interneta pieejamību Grenlandē

Foto: Aningaaq Rosing Carlsen, “Unsplash”

Telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmums Tele Greenland, kopīgi ar  orbitālo satelītu operatoru SES, kura viena no orbitālo satelītu telestacijām darbojas Rīgā, uzlabos interneta savienojuma risinājumus Grenlandē. Tas ir pirmais solis, lai nodrošinātu labākus interneta risinājumus visiem Grenlandes 56 000 iedzīvotāju, bet, jo īpaši Austrumgrenlandes apgabalos, kur nav iespējami kabeļa risinājumi.

Interneta pakalpojumu sniegšana Grenlandē ir sarežģīts uzdevums, ņemot vērā virszemes tīkla tehnoloģiskā aprīkojuma problemātisko izvēršanu ģeogrāfisko apsvērumu dēļ. Turklāt Arktiskajā lokā ir arī ģeostacionāro (GEO) satelītu vāja pieejamība. Partnerībā ar SES Networks, Tele Greenland ir veikusi ieguldījumus satelīta iespēju kapacitātes veicināšanā un atbilstoši arī nepieciešamās zemes infrastruktūras uzlabošanā un pārvarējusi šos izaicinājumus.

„Mēs esam apņēmušies piegādāt satura savienojamības risinājumus pat visattālākajās vietās, kur virszemes infrastruktūru nav iespējams izvietot un esam gandarīti, ka partnerība ar Tele Greenland nodrošinās augstas kvalitātes interneta pieejamību Austrumgrenlandes iedzīvotājiem,” uzsver Antonio Bouve (Antonio Bove), SES Networks tīkla Eiropas direktors.

Šobrīd SES ģeostacionāro orbitālo satelītu flote no savām divpadsmit telestacijām, no kurām viena atrodas arī Rīgā, Zaķusalā, kopumā pārraida 8330 TV kanālus visā pasaulē, tajā skaitā 2923 augstas izšķirtspējas jeb HDTV kanālus. Savukārt SES pārraidīto Ultra HD televīzijas kanālu skaits šobrīd ir 53.

SES orbitālo satelītu flote šobrīd nodrošina video satura pārraidi 367 miljoniem mājsaimniecību visā pasaulē, tajā skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Par Tele Greenland

Grenlandē pazīstams kā “TELE-POST”, Tele Greenland ir valstij piederošs telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs, kam pieder zemūdens šķiedru tīkls, mikroviļņu tīkls, satelīta zemes stacijas un vietējie fiksētās un bezvadu piekļuves tīkli, lai nodrošinātu Grenlandes 56 000 iedzīvotāju apkalpošanu. Tele Greenland darbojas saskaņā ar noteiktām universālā pakalpojuma saistībām un monopola koncesijām telekomunikāciju infrastruktūrai un mobilo sakaru pakalpojumiem.

Tele Greenland sauszemes un zemūdens šķiedru tīkls izveidots, lai piesaistītu polāros orbītā esošos satelītus galvenajiem jūras un gaisa ceļiem Atlantijas okeāna ziemeļdaļā.

Par SES

SES kā video satura savienojamības risinājumu globālais līderis pārvalda pasaulē vienīgo daudz orbitālo satelītu floti ar unikālu globālā pārklājuma un augstas veiktspējas kombināciju, ieskaitot komerciāli pierādītu, zema latentuma Zemes Vidējās Orbītas O3b sistēmu. Piesaistot plašu un inteliģentu, mākoņu iespējotu tīklu, SES spēj nodrošināt augstas kvalitātes savienojumu risinājumus jebkur uz sauszemes, jūrā vai gaisā, kā arī ir uzticams partneris pasaules vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem, mobilo tīklu operatoriem, valdībām, savienojamības un mākoņa pakalpojumu sniedzējiem, raidorganizācijām, video platformu operatoriem un satura īpašniekiem. SES Video tīkls pārraida vairāk nekā 8300 TV kanālus, sasniedzot vairāk nekā 367 miljonus mājsaimniecību visā pasaulē, nodrošinot pārvaldītus multivides pakalpojumus kā lineāru tā nelineāru mediju satura piegādi. Uzņēmums ir kotēts Parīzes un Luksemburgas biržās (Ticker: SESG). Papildu informācija ir pieejama vietnē: www.ses.com.