Tehnoloģiju gada balvas “Platīna pele 2019” ieguvēji

Vakar, 5. decembrī, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējās konferences “Zināšanu Arēna” laikā tika pasniegta tehnoloģiju nozares gada balva “Platīna pele 2019”. Balvas pasniegšanas mērķis ir apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

 

Balvas “Platīna pele 2019” laureāts kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam” ir Kultūras informācijas sistēmu centra izveidotā platforma “Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv”, ko izstrādāja valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde. Finālā iekļuva arī SIA Smart Solutions izstrādātais projekts “Risinājums klientu kategorizācijas procesa pilnai automatizēšanai” un SIA Tet algoritms “Personalizētas satura rekomendācijas algoritms Shortcut klientiem”. 

 

Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” uzvarētājs ir AS Sadales tīkls pakalpojums “’Atstāj papīru citām vajadzībām! Tiekamies e-vidē – sadalestikls.lv!”. Galvenajai balvai tika izvirzīts arī SIA Tieto Latvia izstrādātais projekts “Tieto Open Banking” un SIA Latvijas Mobilais Telefons izveidotā sistēma “Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma (EDLUS)”.

 

Visaugstāko novērtējumu kategorijā “Valsts digitālā transformācija” ieguva Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projekts “Oficiālā elektroniskā adrese”, kura izstrādātāji ir A/S RIX Technologies, SIA ABC Software, SIA ZZ Dats un Ventspils pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs. Finālistu sarakstā iekļuva arī lietotne “eParaksts viedtālrunī – identitātes apliecināšanai, dokumentu parakstīšanai”, kura īpašnieks ir VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un Lietotne eParaksts mobile, bet izstrādātājs ir Komandītsabiedrība “Personu apvienība EUSO, UNISO, IDENTITY SOLUTIONS un CORPORATE SOLUTIONS”, kā arī Latvijas Bankas izstrādātais pakalpojums “Zibmaksājumu serviss”. 

 

Kategorijā “Labākais E-skolotājs” galveno balvu saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas programmēšanas skolotāja Aija Lūse. Starp “Platīna pele 2019” nominantiem bija arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Kaspars Antonevičs un PIKC Ventspils Tehnikums vadošais pedagogs Māra Kalneja.

 

Balvu “Platīna pele 2019” kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” saņēma Vidzemes Augstskolas izveidotā maģistra programma “Kiberdrošības inženierija”. Starp finālistiem bija arī SIA Tet sistēma “Pakalpojumu atteices uzbrukumu aizsardzības sistēma Tornado” un Samsung sadarbībā ar Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate izveidotais projekts “Skolēna Digitālais IQ”.

 

Uzvaru kategorijā “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” un SIA Latvijas Mobilais Telefons speciālbalvu ieguva biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” izveidotā aplikācija “Mobilā lietotne LTAB OCTA ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju”. Finālistu sarakstā iekļuva arī If P&C Insurance izstrādātais projekts “If Mobile” un SIA Tieto Latvia izveidotais projekts “Būvniecības procesu un IS attīstība” Būvniecības valsts kontroles biroja vajadzībām. 

 

Jāatzīmē, ka arī SIA Tet pasniedza speciālbalvu, kuru ieguva Latvijas Zvērinātu notāru padomes projekts “DigiNotārs”, kuru izstrādāja SIA MAK IT. Notariālo pakalpojumu platforma tika iesniegta balvai “Platīna pele 2019” kategorijā “Valsts digitālā transformācija”.

“Balvas “Platīna pele” mērķis ir ne tikai akcentēt un cildināt inovatīvākos Latvijā radītos digitālos risinājumus un to radītājus, bet arī pastāstīt un iepazīstināt ar tiem sabiedrību. Šīs digitālās tehnoloģijas un inovācijas sniedz mums aizvien plašākas iespējas atvieglot dzīvi un ikdienu teju jebkurā jomā. Mums ir liels prieks būt vieniem no pirmajiem, kas par mūsu uzņēmumu, organizāciju un speciālistu digitālajiem sasniegumiem stāsta plašāk,” saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

 

Balva “Platīna pele” ir dibināta 2007. gadā un tās pasniegšanas mērķis ir izcelt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus. No tehnoloģiju prasmīgas izmantošanas ieguvēji ir plašs sabiedrības loks, tāpēc LIKTA ik gadu aicina iepazīt to autorus un izstrādātājus, kas veicina izpratni un nepieciešamību par mūsdienīgām un viegli saprotamām tehnoloģijām sabiedrībā, biznesā, valsts pārvaldē, izglītības sistēmā un citās nozarēs. 

Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” šī gada partneri ir Ekonomikas ministrija un projekts DIGINNO, kategoriju “Labākais E-skolotājs” atbalsta Baltijas vadošais valodu tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmums Tilde, kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” partneris ir Aizsardzības ministrija, bet kategorijā “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” balva tiks pasniegta kopā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru. LIKTA konferences galvenie partneri ir Latvijas Mobilais Telefons un Tet partneri – Microsoft Latvia, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.