IKT Profesionāļu diena

Tava profesija: tehnoloģiju nozarē

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējās situācijas stāvokli ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, informējam, ka rūpējoties par drošību un veselību seminārs klātienē tiek atcelts!

Aicinām semināru 27. martā skatīties tiešraidē. Tās būs pieejamas LIKTA mājas lapā, LIKTA Facebook kontā, straume.lmt.lv un mājas lapā www.eprasmes.lv.

 

Tiešraižu ieraksti tiks sagalabāti, tos būs iespējams noskatīties arī vēlāk.

TIEŠRAIDES PROGRAMMA 27.03.2020.

9:00-11:30

Moderators: Andris Melnūdris, LIKTA ģenerāldirektors

Prof. Signe Bāliņa, LIKTA prezidente

Atklāšanas vārdi

 Jēkabs Solovjovs:

Vienkārši IT students – Error 404

Mūsdienās nepietiek studēt vienkārši IT, bet tas ir solis pretīm veiksmīgai karjerai. Kas īsti ir IT students, kā ir būt tādam un kā izdzīvot?

Mārtiņš Sūna, TILDE

Mākslīgā intelekta aizkulises

Mākslīgais intelekts – kas tas ir, kā tas top un kas to rada? 

Mūziķi no grupas Sudden Lights

“Mūzika un tehnoloģijas” 

Valdis Pavļukevičs, ZZ Dats programmētājs

“Mīti un patiesība: darbs tehnoloģiju nozarē” 

Drošība ir viens no būtiskākajiem aspektiem, izstrādājot kādu lietotni, it īpaši, ja tā ir pieejama tādā publiskā vidē kā tīmeklis. Viena kļūme drošības ziņā, un visa klientu informācija vai citi svarīgi dati var kļūt pieejami nepiederošām personām. Jā, kļūdās ikviens, bet kā pamanīt kļūdas laikus, pirms tās ir radījušas nepatīkamas sekas – par to praktiskajā darbnīcā.

Jeļena Solovjova – IT Izglītības fonda – Start(IT) eksperte, kas izstrādā materiālus mācību priekšmetam “Dizains &Tehnoloģijas”, projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Mobilais Telefons.

Dizaina Domāšana

Darbnīca ļaus skolēniem apgūt vienu no uzņēmumā izmantotajām darba metodēm “Dizaina domāšana”. Iegūtās zināšanas ļaus skolēniem risināt uzdevumus un problēmsituācijas skolā, pulciņos un mājās.  “Dizaina domāšanas” darbnīcas ietvaros skolēniem būs jāiemācās dažādās domāšanas fāzes un jāmeklē risinājumi dažādām problēmsituācijām.

Semināru organizē LIKTA sadarbībā ar Latvijas IT Klasteri un partneriem ,ZZ Dats, Start IT, Datorzinību centrs un skolēns.lv.

 

Pasākums organizēts projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” ietvaros (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. 

Datorzinibu centrs