seeds-for-the-future

Studentus aicina pieteikties starptautiskai IKT prasmju programmai

Latvijas studenti tiek aicināti piedalīties inovatīvā starptautiskā tehnoloģiju apguves programmā “Seeds for the Future” (tulk. Sēklas Nākotnei”), kas norisināsies tiešsaistē no 2. līdz 6.novembrim. Programmas kurators ir LIKTA biedrs, tehnoloģiju uzņēmums Huawei.

Piedāvātā mācību programma “Seeds for the Future” ir lieliska iespēja ne vien iegūt starptautisku pieredzi pie IKT profesionāļiem, bet arī saņemt zināšanas, kas būs noderīgas gan studiju procesā, gan arī turpmākās karjeras veidošanā.

Dalībai programmā “Seeds for the Future” aicināti pieteikties ITK nozares bakalaura, maģistra un doktorantūras studenti ar labām angļu valodas zināšanām. Kopumā plānots atlasīt 30 studentus, pa desmit katrā Baltijas valstī. Lai piedalītos atlases konkursā, studentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar dalības pamatojumu, kā arī informāciju par savu tehnoloģisko zināšanu līmeni.

Studenti, kuri nebūs izturējuši konkursa atlasi, varēs kā brīvklausītāji piedalīties daļā no programmā piedāvātajiem kursiem – gan tiešraides sesijās, gan arī studēt ierakstītos kursus Huawei tiešsaistes apmācību platformā.

“Ņemot vērā klātienes tikšanās ierobežojumus, programmas koncepcija šogad tiek īstenota tiešsaistē – studenti piedalīsies apmācībās vienlaikus visās Baltijas valstīs: Latvijā, Lietuvā un Igaunijā,” informē Inese Šuļžanoka, “Huawei Technologies Latvia” komunikācijas vadītāja.

Piecu dienu apmācību programma ietvers nodarbības par jaunākajām tehnoloģijām, tostarp – 5G, mākoņdatošanu, mākslīgo intelektu, lietu internetu, kā arī praktiskus kursus personības izaugsmei un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Studentiem tiks piedāvātas arī ārvalstu vieslektoru lekcijas par kiberdrošību un digitālo transformāciju. Interesentiem būs arī iespēja piedalīties virtuālā ekskursijā pa Huawei ražotni. Pēc gala pārbaudes darbu nokārtošanas, studenti noslēgumā saņems kursa “Sēklas Nākotnei” sertifikātu un arī citas balvas.

Plānots, ka šogad kopumā apmācību programmā piedalīsies aptuveni 2000 studentu no 60 pasaules valstīm.

Studentu programmu “Seeds for the Future” tehnoloģiju uzņēmums Huawei izveidoja 2008. gadā. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt IKT nozares talantus un veidot saikni starp valstīm un kultūrām, veicināt izpratni un interesi par IKT nozari, dalīties ar zināšanām un pieredzi globālajā uzņēmējdarbības vidē.