Starptautiskajā sieviešu dienā Riga TechGirls un LIKTA aicina izcelt sieviešu sasniegumus un potenciālu tehnoloģiju jomā

Kaut arī darbs IKT nozarē lielākoties ir labi apmaksāts un mūsdienās tehnoloģiju zināšanas noder gandrīz jebkuras nozares speciālistam, Latvijā sieviešu īpatsvars IKT jomā joprojām ir neliels. Lai akcentētu sieviešu sasniegumus un potenciālu darboties tehnoloģiju jomā, Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA) un biedrība Riga TechGirls Starptautiskajā sieviešu dienā 8. martā parakstīs sadarbības memorandu. Tas paredz kopīgiem spēkiem šogad īstenot virkni izglītojošu pasākumu un iniciatīvu arvien aktīvākai sieviešu iesaistei tehnoloģiju jomā. Kā viena no nozīmīgākajām LIKTA un Riga TechGirls kopīgajām iniciatīvām plānota speciālas “Platīna peles” balvas pasniegšana gada nogalē par nozīmīgiem sasniegumiem sieviešu piesaistē tehnoloģiju jomai.  

IKT nozare Latvijā turpina augt, iemantojot aizvien nozīmīgāku lomu valsts ekonomikā. Šāda izaugsme arī pieprasa vairāk IT nozares talantu, un pagaidām tendence rāda, ka sievietes šajā jomā iesaistās mazāk. 

Līdzās sadarbības memoranda parakstīšanai 8. martā plānota arī virkne kopīgu pasākumu sievietēm un meitenēm tehnoloģijās.  

Riga TechGirls kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) 8. martā atklās hakatonu Women. Technology. Sustainability. Tā ietvaros visas nedēļas garumā tiešsaistē tiks organizētas vairākas tehnoloģiju darbnīcas. Savukārt nedēļas nogalē no 12. līdz 14. martam – hakatona norises laikā – gan profesionāļi, gan iesācēji 48 stundās ne vien iepazīs tehnoloģiju risinājumu radīšanas pieredzi, bet arī izstrādās jaunas tehnoloģiju iespējas vides, veselības, energoefektivitātes un inženierijas, motivēšanas, darba organizācijas un strādāšanas no mājām ilgtspējai.  

Lai veicinātu meiteņu interesi par tehnoloģiju iespējām skolās un citās izglītības iestādēs, Riga TechGirls sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Swedish Institute un KTH 8. martā organizēs diskusiju un darbnīcu ciklu TEKLA workshop and dialogue 2021.  Šī cikla ietvaros Riga TechGirls  vadīs darbnīcu par radošo programmēšanu, kur aicinātas pieteikties meitenes vecumā no 11 līdz 15 gadiem. Savukārt diskusijas “Kur rodas TechMeitenes?” laikā mācībspēki, skolotāji un politikas veidotāji meklēs risinājumus, kas palīdzētu iesaistīt vairāk meiteņu IKT jomā. 

Kā nākamo kopīgo pasākumu no 22. līdz 26. martam LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju organizēs Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā ar tiešsaistes pasākumu “Digitālā nedēļa 2021”. Tās ietvaros katru dienu notiks dažādi izglītojoši pasākumi, piemēram, par e-pakalpojumu izmantošanu, digitālo identitāti un drošību, jauniešu iespējām IKT jomā.  

LIKTA un Riga TechGirls sadarbības ietvaros šogad tiks ieviesta arī speciāla “Platīna peles” balva par nozīmīgiem sasniegumiem sieviešu piesaistē tehnoloģiju jomai, kas tiek pasniegta ikgadējā LIKTA konferencē gada nogalē. Tādējādi abas organizācijas vēlas izcelt labākās iniciatīvas, uzņēmumus, iestādes un cilvēkus, kuri veicinājuši sieviešu iesaisti tehnoloģijās un ar savu piemēru varētu iedvesmot arī citus.  

Parakstot sadarbības memorandu, Riga TechGirls un LIKTA apliecina, ka sieviešu iesaiste IKT jomā ir  abpusēja prioritāte, un apņemas aktīvi veicināt sieviešu interesi un iesaisti tajā. Līdz ar to šogad un arī turpmāk tiks īstenotas vēl vairākas citas abu organizāciju kopīgas iniciatīvas un pasākumi, lai veicinātu sieviešu digitālās prasmes, iespējas iesaistīties tehnoloģiju nozares darba tirgū un potenciāli būt pašām arī tehnoloģiju radītājām, tostarp veidojot arī pašām savus jaunuzņēmumus.  

Par Riga TechGirls

Riga TechGirls ir pirmā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir iedvesmot un izglītot sievietes apgūt tehnoloģiju prasmes un veicināt viņu iespējas darboties tehnoloģiju jomā. Dažādos Riga TechGirls projektos 2020. gadā vien ir iesaistījušās vairāk nekā 5000 sievietes. Riga TechGirls organizē dažāda veida pasākumus un apmācības gan iesācējām tehnoloģijās, kuras vēlas pārkvalificēties vai papildus apgūt digitālās prasmes, gan arī jaunajām speciālistēm, kuras vēlas attīstīt karjeru tehnoloģiju jomā, kā arī skolniecēm un studentēm, lai veicinātu meiteņu interesi par tehnoloģiju iespējām.  

Par LIKTA

Latvijas IKT/IT asociācija dibināta 1998. gadā, apvienojot telekomunikācijas nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus – kopumā šobrīd vairāk nekā 160 biedru. LIKTA vīzija ir uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstība, radot produktus un risinājumus ar augstu pievienoto vērtību.  

 

Vairāk informācijas: 
Elīna Lidere 
Riga TechGirls līdzradītāja 
E-pasts: elina.lidere@rigatechgirls.com 
Telefona nr.: 29248420