Smart-ID ieguvis lokālo kvalificēto statusu autentifikācijai

2023. gada maijā Smart-ID izstrādātājs SK ID Solutions noslēdzis vairāku gadu garumā ilgušo procedūru, lai iegūtu lokālo, ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem noteikto, kvalificētā identifikācijas līdzekļa statusu autentifikācijai. Tādējādi papildu atbilstībai starptautiskajai Eiropas Savienības uzticamības pakalpojumu eIDAS regulai, Smart-ID atzīts arī Latvijā.

No praktiskā viedokļa statusa iegūšana paredz, ka turpmāk ar Smart-ID varēs autentificēties, lai saņemtu arī publiskā sektora pakalpojumus, piemēram, lai autentificētos valsts pārvaldes portālos kā latvija.lv, kad tiks veikta rīka integrācija attiecīgajā tīmekļvietnē vai e-pakalpojumā. Smart-ID izstrādātājs SK ID Solutions risinājumu valsts iestādēm piedāvās bez maksas.

Lai nodrošinātu, ka Smart-ID sistēmās būtu pieejama aktuālākā informācija un dati par rīka lietotājiem un to kontiem, Smart-ID ir pabeidzis arī integrācijas procesu ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistru. Tā rezultātā risinājuma izstrādātājiem būs vienmēr pieejama aktuālākā informācija par lietotājiem, tostarp, piemēram, vai lietotājs ir aktīvs, vai nav bijušas izmaiņas personas informācijā (vārda, uzvārda maiņa) u.c., efektivizējot kopējo informācijas apmaiņas procesu.

“Esam apņēmības pilni paplašināt savus pakalpojumus Latvijā, kur Smart-ID ir ieguvis jau vairāk nekā miljona lietotāju uzticību. Martā Smart-ID lietotāji Baltijā veica rekordlielu darījumu skaitu – 85 miljonus darījumu, kas ir lielākais darījumu skaits kopš risinājuma darbības sākuma. Pašreizējie darījumu apjomi un pieaugošais lietotāju skaits apliecina digitālās identitātes nozīmi Baltijas valstīs, tādēļ esam gandarīti, ka turpmāk Smart-ID būs pieejams ne vien privātā sektora, bet arī valsts pārvaldes pakalpojumu saņemšanai. Tāpat svarīgi atzīmēt, ka līdz ar šāda statusa iegūšanu ieņemsim nozīmīgu lomu arī digitālo pakalpojumu risku pārvaldībā, nodrošinot e-pakalpojumu jomā vairākas uzticamības risinājumu alternatīvas,” norāda SK ID Solutions Latvijas vadītāja Sanita Meijere.

Par “Smart-ID”

“SK ID Solutions” starptautiskais risinājums “Smart-ID” prezentēts 2017. gada sākumā Tallinā. Tas ir viens no unikālajiem pārrobežu risinājumiem, kas ir kvalificēts Eiropas Savienībā. Jaunās paaudzes elektroniskās identitātes risinājums balstās uz drošām tehnoloģijām, izmantojot drošu dalītās atslēgas tehnoloģiju. “Smart-ID” ir izstrādāts saskaņā ar Eiropas Savienības regulām “eIDAS” un “PSD2” starptautiskajiem tirgiem, kā arī “SK ID Solutions” uzticamības pakalpojumu risinājumi (e-autentifikācija, e-paraksti, e-zīmogi un laika zīmogi) atbilst Eiropas “eIDAS” regulējuma tehniskajai specifikācijai.

2023. gadā “Smart-ID” ir vairāk nekā 3 miljoni aktīvo lietotāju visā pasaulē, no kuriem vairāk nekā miljons lietotāju ir Latvijā. Igaunijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācija par īpaši ātro risinājuma ieviešanas tempu piešķīra “SK ID Solutions” balvu “Gada izrāviens”, kā arī Lietuvas Biznesa konfederācija balvu nominācijā “Gada pakalpojums”.

Papildu informācija:

Diāna Polgina | diana@jazzcom.agency | 26032813