Skolēnus aicinās sacensties STEM jomās

Starptautiskais konkurss radošā tehnoloģiju pielietošanā “Ventspils IT izaicinājums” šogad norisināsies jau 5. reizi un, lai arī starta signāls tiks dots 2. septembrī, aktīva gatavošanās konkursam notiek jau tagad, jo līdz pirmās kārtas sākumam atlikušas mazāk nekā 100 dienas.

Katru gadu konkurss tiek veltīts kādai noteiktai tēmai, un šogad tā tiks veltīta topošajam Zinātnes un inovāciju centram Ventspilī. Konkursa tēma būs cieši saistīta ar tehnoloģiju klātesamību visās dzīves jomās, īpaši izceļot dabas zinātnes, inženierzinātnes, matemātiku un tehnoloģijas (STEM). Uzsvars tiks likts uz caurviju prasmju attīstību un STEM zinātņu mijiedarbību ar citām nozarēm, akcentējot tehnoloģiskās iespējas visdažādākajās nozarēs tai skaitā arī mākslā – mūzikā, dizaina izstrādē, spēļu izstrādē un citos radošos virzienos.

Tāpat kā līdz šim konkursā piedalīties tiks aicināti 1. – 12. klašu skolēni un dalīti četrās vecuma grupās, katrai no tām veltot vienu no STEM virzieniem:

  • zinātne: A grupa (1. – 3. klase), skolēni no Latvijas;
  • tehnoloģijas: B grupa (4. līdz 6. klase), skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas;
  • inženierzinātnes: C grupa (7. līdz 9. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas;
  • matemātika: D grupa (10. līdz 12. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.

Pirmā, neklātienes kārta, notiks no 2. septembra līdz 14. oktobrim un tās laikā dalībniekiem būs jāveic organizatoru izstrādātie uzdevumi. Savukārt konkursa fināla kārta norisināsies no 11. līdz 13. novembrim. Konkursa finālā iekļūs kopā 64 erudītāko dalībnieku komandas, kas cīnīsies par kopējo naudas balvu fondu: gandrīz 12 000 EUR. Finālā apbalvoti tiks gan skolotāji, gan skolēni.

Konkursa fināla kārta tiek plānota klātienē Ventspilī, taču sakarā ar nestabilo situāciju saistībā ar COVID-19, tiek paredzēti vairāki fināla norises scenāriji, tajā skaitā, ja būs spēkā ceļošanas un pulcēšanās aizliegumi, konkursa otrā kārta tiks organizēta neklātienes formā.

Mainījies ir arī konkursa vizuālais noformējums, kas šogad ietērpies košā popārta stilā. Plānoti tiek vairāki papildus konkursi, kas norisināsies “Ventspils IT izaicinājuma” ietvaros, sniedzot iespēju aktīvākajiem konkursa dalībniekiem – gan skolotājiem, gan skolēniem, gan skolām iegūt vērtīgas papildus balvas.

Gatavošanās turpinās un organizatori informēs par konkursa norisēm.

Konkursa partneri: Information Technology Foundation for Education (HITSA), Network of innovative informal education for youth (INPUT), izglītības organizācija MTÜ Nuti-VõlurIT Izglītības fonds – Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), “ALL DIGITAL”, Latvijas informātikas olimpiāde, eTwinning, Ventspils pilsētas dome, Ventspils Augstskola, Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Tehnikums, Ventspils Jaunrades nams un Ventspils Izglītības pārvalde.