ses-TV

SES nodrošinās video satura pakalpojumus BBC Studios

Video satura izplatīšanas operators SES, kura viena no orbitālo satelītu telestacijām darbojas Rīgā, nodrošinās video satura atskaņošanas un IP izplatīšanas pakalpojumus vairāk nekā 50 BBC Studios (BBCS) televīzijas kanāliem.

SES pārvaldīs BBCS un tā meitasuzņēmuma UKTV vairāk nekā 50 lineārās televīzijas kanālus un to video pēc pieprasījuma jeb VOD pakalpojumu atskaņošanu, satura apstrādi un izplatīšanu, piegādājot BBCS un UKTV saturu filiāļu tīklam visā pasaulē. Šos pakalpojumus SES nodrošinās ar uzņēmuma Eiropas tehniskās video atskaņošanas infrastruktūras jauno Stoklija parka aprīkojumu Londonā un operatīvās vadības sistēmu, kura atrodas Minhenē.

BBCS nodrošina satura ražošanu un izplatīšanu, katru gadu sagatavojot vairāk nekā 2500 stundu satura. BBCS mērķis ir BBC un Apvienotās Karalistes radošo talantu popularizēšana starptautiskā mērogā. Savukārt UKTV ir BBCS pilnībā piederošs meitasuzņēmums un  Lielbritānijas televīzijas līderis ar saviem komēdiju, izklaides, dabas vēstures, faktu un drāmu televīzijas kanāliem jau vairāk nekā 25 gadu garumā. Raidorganizācija ir britu radošuma veicinātājs pasaulē un ir apņēmusies sadarboties ar jauniem un zināmiem rakstniekiem, režisoriem un programmu veidotājiem.

“Mēs esam patiesi priecīgi, ka varam BBCS nodrošināt pilnu video pakalpojumu komplektu,” uzsver SES izpilddirektors Stīvs Kollars (Steve Collar). “Mūsu Eiropas tehniskā infrastruktūra Londonā un operatīvās vadības sistēma Minhenē ir veidota tā, lai raidorganizācijas un producentu grupas, piemēram, BBCS un UKTV, varētu koncentrēties uz lieliska satura radīšanu, kamēr mēs rūpējamies par satura sagatavošanu, demonstrēšanu jeb atskaņošanu un piegādi.”

Šobrīd SES ģeostacionāro orbitālo satelītu flote no savām divpadsmit telestacijām, no kurām viena atrodas arī Rīgā, Zaķusalā, kopumā pārraida 8330 TV kanālus visā pasaulē, tajā skaitā 2923 augstas izšķirtspējas jeb HDTV kanālus. Savukārt SES pārraidīto Ultra HD televīzijas kanālu skaits šobrīd ir 53.

SES orbitālo satelītu flote šobrīd nodrošina video satura pārraidi 367 miljoniem mājsaimniecību visā pasaulē, tajā skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.