ses

SES finanšu rādītāji

Pasaules vadošā orbitālo satelītu komunikāciju operatora SES S.A., kura viena no telestacijām darbojas Rīgā, ienākumi 2018. gadā bijuši 2 miljardi 10,3 miljoni EUR. Tas ir par 1.7% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu. SES peļņa 2018. gadā pēc nodokļu nomaksas bijusi 292, 4 miljoni EUR.

Satelītu operatora SES segmenta SES Networks, kas nodrošina visplašākos, augstas drošības satelītu komunikācijas nodrošinājuma pakalpojumus, ieņēmumi pagājušajā gadā bijuši 695,7 miljoni EUR, kas ir par 12,9% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt segmenta SES Video, kas nodrošina satelīta komunikāciju pakalpojumus raidsabiedrībām, satura un interneta pakalpojumu nodrošinātājiem, ieņēmumi pagājušajā gadā bijuši 1 miljards 306,3 miljoni EUR, kas ir 3,7% mazāk nekā gadu iepriekš.

SES grupas prognozētie ieņēmumi 2019. gadam plānoti 1 miljarda 975 miljonu EUR līdz 2 miljardu 40 miljonu EUR apmērā. Savukārt 2020. gadam 2 miljardu 60 miljonu EUR līdz 2 miljardu 160 miljonu EUR robežās.

Par SES

SES ir pasaules vadošais satelītu operators ar vairāk nekā 70 satelītiem divās dažādās orbītās: ģeostacionārajā zemes orbītā (GEO) un vidējā zemes orbītā (MEO). Tas nodrošina plaša spektra klientus ar video izplatīšanas un datu savienojamības pakalpojumiem globālā mērogā, izmantojot divas biznesa vienības: SES Video un SES Networks. SES Video sasniedz vairāk nekā 351 miljonu TV mājsaimniecību, izmantojot Direct-to-Home (DTH) platformas un kabeļu, zemes un IPTV tīklus visā pasaulē. SES Video portfelī ietilpst MX1, vadošais multivides pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā pilnu novatorisku pakalpojumu klāstu gan lineārai, gan digitālajai izplatīšanai, kā arī ASTRA satelītu sistēma, kurai ir vislielākais DTH televīzijas pieslēgumu tīkls Eiropā. SES Networks nodrošina globāli pārvaldītus datu pakalpojumus, savienojot cilvēkus dažādās nozarēs, tostarp telekomunikācijās, jūras, aeronavigācijas un enerģētikas jomā, kā arī valdības un publiskā sektora iestādes visā pasaulē. SES Networks portfolio ietver GovSat, 50/50 publiskā un privātā sektora partnerību starp SES un Luksemburgas valdību, un O3b, vienīgā neģeostacionārā sistēma, kas piegādā fiber-like platjoslas pakalpojumus. Papildu informācija pieejama www.ses.com

Vairāk informācijas:

Markus Paijers

Korporatīvo sakaru daļa

Tālr.: +352 710 725 500

Markus.Payer@ses.com