ses-photo

SES apkalpoto TV mājsaimniecību skaits pieaudzis līdz 367 milj.

Orbitālo satelītu operatora SES, kura viena no tele stacijām atrodas arī Rīgā, Zaķusalas krastmalā, tieši vai netieši caur satelītiem apkalpoto TV mājsaimniecību skaits 2019. gadā palielinājies par 12 miljoniem.

Atbilstoši tirgus izpētes Satellite Monitor pētījuma datiem, SES satelītu flote tehniski nodrošina 8300 televīzijas kanālu video satura tehnisko sasniedzamību 367 miljoniem mājsaimniecību visā pasaulē, tajā skaitā Baltijā un Latvijā.

Līdz ar to pētījuma rezultāti kārtējo reizi apstiprina SES vadošo lomu video satura satelīta izplatīšanā.

Pērn SES pārraidīto televīzijas kanālu sasniedzamība visvairāk palielinājusies vadošajām televīzijas izplatīšanas tehnoloģijām: satelītam un kabelim, kopumā par deviņiem miljoniem mājsaimniecību, attiecīgi līdz 153 miljoniem satelīta TV mājsaimniecībām un 149 miljoniem kabeļa TV mājsaimniecībām. Kamēr Interneta Protokola TV (IPTV) un zemes apraides tehnoloģiju nodrošinātā televīzijas kanālu uztveršana kopumā palielinājusies trīs miljonos mājsaimniecību, līdz 43 miljoniem IPTV mājsaimniecībām un 21 miljonam zemes apraides mājsaimniecībām.  

Pētījums uzrāda, ka kopumā satelīta apraide Eiropā kā platforma ir ļoti pievilcīga gan drošuma gan izmaksu ziņā video piegādei plašām auditorijām, kas ir īpaši būtiski HDTV un UHD TV kanālu raidīšanai. SES satelītu flote patlaban nodrošina turpat 2956 HDTV un 48 UHD TV kanālu apraidi visā pasaulē.

Vairāk informācijas:

Sjūzana Onga (Suzanne Ong)
External Communications
Tel: +352 710 725 500
suzanne.ong@ses.com

Par SES

SES drosmīgais redzējums ir sniegt pārsteidzošu pieredzi it visur pasaulē, izplatot visaugstākās kvalitātes video saturu un nodrošinot netraucētu savienojumu visā pasaulē. SES kā globālo satura savienojamības risinājumu līderis pārvalda pasaulē vienīgo daudz orbitālo satelītu floti ar unikālu globālā pārklājuma un augstas veiktspējas kombināciju, ieskaitot komerciāli pierādītu, zema latentuma Zemes Vidējās Orbītas O3b sistēmu. Piesaistot plašu un inteliģentu, mākoņu iespējotu tīklu, SES spēj nodrošināt augstas kvalitātes savienojumu risinājumus jebkur uz sauszemes, jūrā vai gaisā, kā arī ir uzticams partneris pasaules vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem, mobilo tīklu operatoriem, valdībām, savienojamības un mākoņa pakalpojumu sniedzējiem, raidorganizācijām, video platformu operatoriem un satura īpašniekiem. SES Video tīkls pārraida vairāk nekā 8300 TV kanālus, sasniedzot vairāk nekā 367 miljonus mājsaimniecību visā pasaulē, nodrošinot pārvaldītus multivides pakalpojumus kā lineāru tā nelineāru mediju satura piegādi. Uzņēmums ir kotēts Parīzes un Luksemburgas biržās (Ticker: SESG). Papildu informācija ir pieejama vietnē: www.ses.com.