Seminārs “Tīkla iekārtu drošības nodrošināšanas shēma (NESAS) mobilo sakaru nozarē”

Šobrīd pasaulē ļoti aktuāls ir tehnoloģiju drošības jautājums, kas pieprasa uz standartiem balstītu pieeju. LIKTA aicina uz semināru, kurā varēs iepazīties ar GSMA asociācijas izstrādāto NESAS standartu mobilo sakaru nozarei. Seminārs “Tīkla iekārtu drošības nodrošināšanas shēma (NESAS) mobilo sakaru nozarē” notiks 28. septembrī, plkst. 10:00-11:30 tiešsaistē. 

Semināra lektors būs Džeims Morans, kas ir GSMA drošības vadītājs -viens no Eiropā vadošajiem ekspertiem šajā jomā. Seminārā tiks aplūkoti sekojoši jautājumi par NESAS sertifikācijas sistēmu: 

  • Piegādes ķēdes drošība; 
  • Nepieciešamība pēc drošības garantijas; 
  • Pārskats par GSMA un 3GPP definēto NESAS programmu; 
  • Līdz šim panāktais progress;
  • NESAS priekšrocības;
  • Veiksmīgu rezultātu nodrošināšana. 
Lai piedalītos seminārā, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu šeit.
Saite uz pasākumu Facebook šeit

Seminārs notiks angļu valodā.  

Kas ir NESAS? 

NESAS (Network Equipment Security Assurance Scheme) jeb  tīkla iekārtu drošības nodrošināšanas shēma ir mobilo sakaru nozares brīvprātīga iniciatīva, lai uzsāktu drošības uzlabošanas programmu, kas ir vērsta uz mobilo tīklu infrastruktūras aprīkojumu. Primāri NESAS aptver iekārtas, kas paredzētas 3GPP noteikto funkciju atbalstam, ko mobilo sakaru operatori izmanto savos tīklos. NESAS sastāv no diviem galvenajiem elementiem: 

(1) Ražotāja attīstības un produktu dzīves cikla procesu drošības novērtējumiem, 

(2) Tīkla produktu drošības novērtējumiem. 

Abu šo darbību kombinācija nosaka sākotnējo drošības līmeni, kas jāsasniedz mobilo sakaru nozarei. NESAS neattiecas uz tīkla iekārtu piegādi un uzstādīšanu, kā arī tīkla iekārtu konfigurēšanu un darbību mobilajos tīklos.