No 25. līdz 29. martam visā Latvijā norisināsies jau desmitā „Digitālā nedēļa”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas prasmes. Lai dalītos ar informāciju par aktualitātēm, plānotajām tiešraidēm un partneru aktivitātēm, “Digitālās nedēļas 2019” reģionālie sadarbības partneri marta sākumā pulcējās seminārā Rīgā.
Savus pasākumus joprojām var pieteikt mājaslapā (www.eprasmes.lv), kur vienkopus var redzēt visas “Digitālajā nedēļā” plānotās aktivitātes. Šogad papildus jau ierastajai e-prasmju vietnei informācija par notikumiem reģionos tiks publicēta arī interaktīvajā pasākumu portālā kurp.es, tā dodot iespēju plašākai auditorijai uzzināt par norisēm visā Latvijā.
Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktais datoru un interneta lietošanas apsekojums rāda, ka vairāk nekā 81,2% iedzīvotāju Latvijā ikdienā lieto internetu. Vairāk nekā 70% iedzīvotāju internetu lieto e-pastu nosūtīšanai vai saņemšanai, 63,3% – informācijas meklēšanai par precēm un pakalpojumiem, 66,3% regulāri izmanto internetbanku.
“Digitālās nedēļas” mērķi ir mazināt digitālo zināšanu plaisu, dot iespēju cilvēkiem apgūt jaunas prasmes un pielāgoties jaunajām situācijām darba tirgū. Tieši tādēļ katru gadu īpaša uzmanība tiek pievērsta norisēm reģionos, mudinot cilvēkus izmantot dažādas bezmaksas iespējas savu e-prasmju uzlabošanai.
Jau pašlaik eprasmes.lv pieejami testi, konkursi un aptaujas savu e-prasmju novērtēšanai un pārbaudei. Piemēram, ar tiešsaistes rīka palīdzību iespējamas novērtēt savas zināšanas par e-paraksta izmantošanu un e-pakalpojumu pielietošanu ikdienas dzīves situācijās. Tāpat izveidota aptauja darba devējiem par darbaspēka digitālo prasmju uzlabošanas nepieciešamību. Jauniešiem ir iespēja piedalīties konkursā par nākotnes profesiju aprakstiem u.c.
“Digitālās nedēļas” partneris – VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) klātesošajiem atgādināja par drošību, darbojoties internetā, aicinot visus pievienoties tiešraidei no Zaķusalas TV torņa, kur 27.martā vakarā notiks jau otrā Kiberdrošības nakts. Tajā tiks runāts par identitātes apliecināšanas rīkiem un iespējām tos izmantot ikdienas saziņā, darījumu kārtošanā, kā arī pārrobežu komercijā.
Reģionu sadarbības partneriem bija iespēja uzzināt par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta piedāvātajiem e-pakalpojumiem, Uzņēmumu reģistra virtuālo asistentu Unu, iespējām mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tiešsaistē apgūt dažādas digitālās prasmes, aizpildot testus un uzdevumus. Par plānotajām aktivitātēm “Digitālās nedēļas” laikā un aktualitātēm e-vidē informēja arī Valsts darba inspekcija, Lauku atbalsta dienests, Patentu valde, Nodarbinātības valsts aģentūra, Būvniecības valsts kontroles birojs u.c.
Šogad “Digitālās nedēļas” vadmotīvs ir “Viedā Latvija – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija”.
“Digitālā nedēļa” (iepriekš – E-prasmju nedēļa) šogad notiek jau desmito reizi. Iepriekšējo deviņu gadu laikā kopumā organizēti 4662 klātienes pasākumi, kuros piedalījušies 249 tūkstoši cilvēku. Aktivitāšu organizēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1020 sadarbības partneri – uzņēmumi, bibliotēkas, valsts iestādes, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas u.c.
„Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņas „ALL Digital Week 2019” ietvaros . To organizē LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, nedēļas galvenie partnerī ir LVRTC, Microsoft Latvia un Kultūras informācijas sistēmu centrs.
Pērn kampaņas laikā visā Latvijā tika organizēti 524 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās vairāk nekā 24 000 iedzīvotāju.