ReCoTOS Resurstaupīgi skaitļošanas uzdevumu optimizācijas risinājumi

Projekta/iniciatīvas/risinājuma nosaukumsReCoTOS Resurstaupīgi skaitļošanas uzdevumu optimizācijas risinājumi
AprakstsPētniecības projekta “Resurstaupīgi skaitļošanas uzdevumu optimizācijas risinājumi” mērķis ir radīt risinājumu kopu, kas atvieglo skaitļošanas uzdevumu optimizāciju un uzlabo to izpildes efektivitāti, tādējādi samazinot nepieciešamo pētniecības centra skaitļošanas infrastruktūras kapacitāti. Projekta rezultātā iegūtas zināšanas par resursietilpīgu skaitļošanas uzdevumu optimizācijas iespējām un radīta publiski pieejama modulāra ReCoTOS (no angļu val. Resource-saving Computing Task Optimisation Solution) platforma, kas nodrošina skaitļošanas uzdevumu optimizāciju pakalpojuma veidā.
Foto
Mājaslapahttps://www.datigroup.com/lv/projekti/resurstaupigi-skaitlosanas-uzdevumu-optimizacijas-risinajumi
MērķauditorijaProjekta ietvaros radīties risinājumi ir paredzēti resursietilpīgu skaitļošanas uzdevumu resursa patēriņa samazināšanai, balstoties uz optimizāciju un efektīvāku jaunās paaudzes procesu iespēju izmantošanu.
TvērumsPasaules mēroga
Sākuma datumsUzsākšanas datums
Beigu datumsNoslēguma / ieviešanas datums
Organizācija/UzņēmumsDATI GROUP
Papildu informācijaSkaitļošanas uzdevumu veikšanai izmantotais datu apjoms pastāvīgi pieaug un tā apstrādei ir nepieciešama arvien lielāka jauda, resursi un enerģija. Jaudas nepietiekamības problēma pašlaik tiek risināta horizontāli mērogojot skaitļošanas jaudu – arvien lielāka izmēra datu centru infrastruktūras izveide, kas nav efektīvākais risinājums ne finansiāli, ne enerģijas, ne dabas resursu patēriņa ziņā. Turklāt, arvien lielāku daļu datu centru veido mantotas sistēmas (legacy systems), kuru efektivitātes palielināšana ir sarežģīta un dārga. Lai nodrošinātu efektīvu esošo sistēmu izmantošanu, samazinot nepieciešamo dabas resursu patēriņu, pētījuma ietvaros projektā tika analizētas dažādas metodes skaitļošanas uzdevumu optimizācijai un izstrādāta resurstaupīga skaitļošanas uzdevumu optimizācijas platforma. Platformas pievienotā vērtība ir palīgprocesu automatizācija tā vienkāršojot līdz šim sarežģīto koda optimizācijas procesu. Projekta gaitā atkārtojami izmantojamu šablonu formā ir tikusi apkopota arī skaitļošanas uzdevumu optimizācijas labā prakse un izstrādātas divas zinātniskās publikācijas.