Grāmata_Programmēšanas_pamati

GRĀMATA: PROGRAMMĒŠANAS PAMATI. C++ un JAVA

79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) veiktais pētījums.

Lai raisītu interesi skolēnu vidū un veicinātu Latvijas IKT nozares attīstību ilgtermiņā, LIKTA sadarbībā ar Lattelecom ir izdevusi grāmatu PROGRAMMĒŠANAS PAMATI. C++ un JAVA. Grāmata būs pieejama gan vidusskolās, gan portālā eprasmes.lv.

Grāmatā ietverto tēmu apgūšanai nav nepieciešamas ne priekšzināšanas programmēšanā, ne specifiskas zināšanas matemātikā. Izdevuma mērķis ir palīdzēt visiem 5. – 12. klašu skolēniem, kuriem radusies interese par programmēšanu, kā arī tiem, kas vēlas apgūt programmēšanas pamatus, lai piedalītos Latvijas informātikas olimpiādē un citās sacensībās. Mācību materiālā izmantotais tēmu izklāsta stils ir pārbaudīts vairāku gadu praksē gan formālajā, gan neformālajā izglītībā.

“Būtiski ir apgūt eksaktās zinātnes – matemātiku un fiziku – un, protams, programmēšanu, attīstot loģisko un algoritmisko domāšanu. Esam gandarīti, ka kopā ar Lattelecom ir radīts noderīgs palīgs skolēniem un skolotājiem, kas ļaus apgūt programmēšanas pamatus, kā arī sagatavoties informātikas olimpiādēm. Tieši dalība programmēšanas sacensībās paver durvis ne tikai uz studijām pasaules prestižākajās universitātēs, bet arī veiksmīgai karjerai IKT nozarē. Esmu pārliecināta, ka grāmata atklās aizraujošo programmēšanas pasauli daudziem, kuri kļūs par izciliem informācijas tehnoloģijas nozares speciālistiem,” saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Savukārt Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis uzsver, ka no jauno speciālistu sagatavotības ir atkarīga ne tikai Latvijas uzņēmējdarbības vide, kurai pietrūkst profesionāļu, bet arī valsts izredzes iekļūt Eiropas līderu sarakstā jauno tehnoloģiju jomā. “Eurostat pētījumi liecina, ka visaugstākais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālistu nodarbinātības īpatsvars pēdējos gados ir bijis Somijā, Zviedrijā un kaimiņvalstī Igaunijā, bet mums ir visas izredzes iekļūt šajā sarakstā. Esam viens no lielākajiem darba devējiem Latvijas IKT nozarē un ikdienā izjūtam nepieciešamību pēc kvalificēta IKT darbaspēka. 2018. gadā Lattelecom dubultoju programmētāju skaitu, bet šobrīd mums ir pieejamas 30 vakances visā Latvijā, un gandrīz puse no tām ir IT jomā, ieskaitot programmētājus,” saka Juris Gulbis.

“Grāmatā ir apkopotas programmēšanas pamatlietas, aplūkotas sarežģītākas tēmas, kā arī atvēlēta vieta sporta programmēšanas jautājumiem”, skaidro Raivis Ieviņš, grāmatas autors, “Pirmās programmēšanas skolas” dibinātājs, programmēšanas kursu vadītājs un Latvijas atklātās datorikas olimpiādes organizators.

Jaunā mācību grāmata tiks nosūtīta visām tām Latvijas vispārizglītojošajām izglītības iestādēm, kuru audzēkņu aktivitāte dažādās informātikas / programmēšanas sacensībās ir bijusi salīdzinoši neliela, tādējādi veicinot interesi par programmēšanu visā valstī. Tāpat ar grāmatu varēs iepazīties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī būs pieejama tās elektroniskā versija.

Lejupielādēt grāmatas .pdf versiju.