Programmas “Digitālā Eiropa” ceturtās kārtas informatīvā diena

2023. gada 2. jūnijā no 11:30 līdz 13:00 (pēc Latvijas laika) tiešsaistē notiks informatīvā diena par programmas “Digitālā Eiropa” ceturtās kārtas finansējuma iespējām. Ceturto uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus saskaņā ar programmu “Digitālā Eiropa” publicējusi Eiropas Veselības un digitālā izpildaģentūra (HaDEA).

Pašlaik tikai 54% eiropiešu ir digitālās pamatprasmes, un ES ir aptuveni 9 miljoni IKT speciālistu, kas ir tālu no Eiropas Komisijas izvirzītajiem mērķiem 2030. gadam. Turklāt tikai 1 no 5  IKT speciālistiem un IKT absolventiem ir sieviete. Lai novērstu ievērojamo IKT speciālistu trūkumu nozarē, ir jāpalielina to skolēnu skaits, kuri nākotnē būtu ieinteresēti izvēlēties studijas STEM un IKT jomās. Īpašu uzmanību jāpievērš meiteņu un sieviešu īpatsvara palielināšanai IKT nozarē.

Programmas ceturtā kārta paredz fiansējumu, lai atbalstītu padziļinātu digitālo prasmju pilnveidi:

  • Skolēnu (jo īpaši meiteņu) digitālās prasmes: izstrādāt pilotprojektus, lai palielinātu to studentu skaitu, kuri mācās un veido karjeru digitālajā jomā, īpašu uzmanību pievēršot meiteņu līdzdalības palielināšanai. Uzaicinājums atbalstīs vadošo tehnisko augstākās izglītības iestāžu un uzņēmumu kopīgas iniciatīvas digitālo studiju veicināšanai.
  • Pusvadītāju tehnoloģiju prasmes: izveidot platformu starp profesionālās izglītības un apmācības (PIA) centriem un Eiropas Pusvadītāju tehnoloģiju prasmju akadēmiju – Eiropas līmeņa sadarbības tīklu, kurā tiku apvienotas augstākās izglītības iestādes un attiecīgās nozares, tostarp jaunuzņēmumi un MVU mikroelektronikas jomā, lai novērstu pusvadītāju tehnoloģiju speciālistu trūkumu.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt aktuālo par abiem jaunajiem uzaicinājumiem un uzdot sev interesējušos jautājumus. Galvenā mērķauditorija ir augstākās izglītības iestādes, pētniecības centri un uzņēmumi, kas strādā digitālo tehnoloģiju jomā.

Dalībai pasākumā reģistrēties šeit.

Priekšlikumu iesniegšana atvērta no 2023. gada 11. maija līdz 26. septembra plkst. 17.00 (pēc Briseles laika).

Uzziniet vairāk par ceturtās kārtas finansējuma iespējām Eiropas Savienības Finansējuma un iepirkumu portālā.

Vairāk informācijas par programmu “Digitālā Eiropa” pieejama ŠEIT.