PlatinaPele

Platīna pele 2020

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina uzņēmumus, organizācijas un skolotājus pieteikties IKT nozares prestižākajam apbalvojumam – balvai “Platīna pele 2020”. Piešķirot šo balvu, mēs apzinām un cildinām sabiedrībai noderīgākos, draudzīgākos un drošākos digitālos risinājumus, kā arī skolotājus, kuri spējuši efektīvi izmantot digitālās iespējas mācību procesā.

Balva “Platīna pele” tiek pasniegta kopš 2007. gada. Tās mērķis ir apzināt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā. Arī šogad konkursa pretendentiem ir iespēja pieteikties piecās dažādās kategorijās – mākslīgā intelekta risinājums sabiedrībai un biznesam, uzņēmuma digitālā transformācija, valsts digitālā transformācija, labākais e-skolotājs, labākā kiberdrošības iniciatīva un pretendēt uz speciālbalvu par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu. Pieteikumus organizatori aicina iesniegt līdz 30. oktobrim, piesakoties elektroniski https://likta.lv/platina-pele-2020/

Balvas “Platīna pele 2020” ieguvēji tiks paziņoti LIKTA gadskārtējās konferences laikā, kas norisināsies 2. decembrī. 

“Balva “Platīna pele” ir apbalvojums, kas cildina risinājumu un pakalpojumu izstrādātājus un turētājus, vienlaikus esot kā pateicība nozares cilvēkiem par sniegto ieguldījumu un sasniegumiem. “Platīna pele” mainās līdzi laikam un, lai izceltu sabiedrībai aktuālus risinājumus, šogad vairākās kategorijās konkursa žūrija papildus vērtēs to, vai risinājumi ir pielāgoti attālinātam darbam un mācībām, kā arī ir iekļauti tādi nozīmīgi vērtēšanas kritēriji kā risinājuma pieejamība un lietotāju pieredze,” norāda LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Pagājušajā gadā galveno balvu kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam” ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra platforma “Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģijas platforma Hugo.lv”. Kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” gada balvu izcīnīja AS “Sadales tīkls” ar pakalpojumu “Atstāj papīru citām vajadzībām! Tiekamies e-vidē – sadalestikls.lv”. Visaugstāko novērtējumu kategorijā “Valsts digitālā transformācija” ieguva Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projekts “Oficiālā elektroniskā adrese”. Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” visaugstāko atzinību izpelnījās Vidzemes Augstskolas izveidotā maģistra studiju programma “Kiberdrošības inženierija”. Labākā “E-skolotāja” tituls tika piešķirts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas programmēšanas skolotājai Aijai Lūsei. Uzvaru kategorijā “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu ieguva biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” izveidotā lietotne “Mobilā lietotne LTAB OCTA ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju”.

Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” šī gada partneri ir Ekonomikas ministrija un projekts “DIGINNO”, kategoriju “Labākais E-skolotājs” atbalsta Baltijas vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums “Tilde”, kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” partneris ir Aizsardzības ministrija, bet speciālbalvas “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” partneris – Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Tāpat speciālbalvas pasniegs LIKTA konferences galvenie partneri – Latvijas Mobilais Telefons un Tet.

Iesniegtos pieteikumus katrā kategorijā vērtēs neatkarīga žūrija, balvas nolikumam atbilstošos pieteikumus izskatot līdz 6. novembrim.