Kopš 2021. gada decembra Latvijā strādā Latvijas Digitālo prasmju partnerības platforma eprasmes.lv, ko LIKTA īsteno Eiropas projekta Nr. INEA/CEF/ICT/A2019/2065474 ietvaros. Platformas mērķis ir informēt par digitālo prasmju aktualitātēm gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā.
Portāla sadaļā “Pētījumi un ziņojumi” regulāri pieejami jaunākie Eiropas pētījumi par darba tirgū nepieciešamajām digitālajām prasmēm, IKT speciālistu pieprasījumu, Covid-19 ietekmi uz nodarbinātības tendencēm kopumā un nākotnes prognozēm.
- Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajā publicētajā Nodarbinātības pārskatā par 2021. gadu norādīts, ka lēna nodarbinātības atjaunošanās ir saistīta ar augstu ilgtermiņa bezdarba risku un valdību reakcija ir tikusi balstīta uz prasmju attīstību, lai stabilizētu situāciju. Vairāk informācijas skatīt šeit.
- Eiropas Programmatūras prasmju alianses(ESSA) 2021. gadā veiktais pētījums parāda, kādas ir pašreizējās un kādas būs nākotnē pieprasītākās programmēšanas prasmes un programmētāju profili Eiropā. Vairāk informācijas skatīt šeit.
- Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centra CEDEFOP veiktā pētījuma pārskatā pieejami jaunākie dati par darba tirgum nepieciešamajām prasmēm un Covid-19 ietekmi uz nodarbinātības tendencēm ES dalībvalstīs. Vairāk informācijas skatīt šeit.
- Pētījuma “Eiropas digitālā desmitgade un autonomija” mērķis ir sniegt neatkarīgu ekspertu novērtējumu un atzinumu par ES digitālās desmitgades programmu “Digitālais kompass” un Eiropas digitālo stratēģiju kopumā. Vairāk informācijas skatīt šeit.
- Iezīmējot izglītības attīstības vīziju 2050. gadam, Latvijā atklāts UNESCO ziņojums “Pārdomas par mūsu kopīgo nākotni. Jauns sabiedriskais līgums izglītības jomā”, kurā ir formulēta izglītības attīstības vīzija 2050. gadam, par galveno izvirzot izglītības lietderīgumu jeb sabiedrisko labumu. Vairāk informācijas skatīt šeit.
Digitālās prasmes ir kļuvušas par priekšnoteikumu pilnvērtīgai līdzdalībai sabiedrībā digitālo tehnoloģiju izplatības, tehnoloģiju un digitālo pakalpojumu, un pandēmijas izraisītā digitālā uzplaukuma dēļ. Ieguldījumi bezdarbnieku un darbu zaudējušo iedzīvotāju prasmju pilnveidē un pārkvalifikācijā ir atzīti par pamatdarbību, lai atbalstītu pāreju uz darbu ekonomikas atveseļošanas periodā un reaģētu uz automatizācijas, digitalizācijas un strukturālo pārmaiņu izraisītajām izmaiņām prasmju pieprasījumā.
Par šiem un daudziem citiem Eiropas pētījumiem uzzināsiet arī Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platformā.
#Home4DigitalSkills #eprasmes22