Pirmās projekta Women4IT absolventes veiksmīgi uzsākušas karjeru digitālajos darbos

Projekta Women4IT pirmā posma ietvaros – 2020. gada beigās mācības pabeidza 38 dalībnieces vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuras mācību uzsākšanas brīdī nestrādāja, nemācījās un neapguva arodu. Mācību ietvaros dalībniecēm bija iespēja apgūt 160 stundu mācību kursu kādā no četrām digitālo darbu profesijām – digitālo mediju praktiķis, datu analītiķis, informāciju sistēmu testētājs un datu aizsardzības speciālists. Šobrīd daudzas no absolventēm jau ir atradušas darbu, dalāmies ar rīdzinieces Ausmas Cīrulnieces pieredzes stāstu.

Ausma par kursiem uzzināja no Nodarbinātības Valsts Aģentūras karjeras konsultanta, kā arī saņemot NVA ziņu par iespēju piedalīties projektā.

Projektu īsteno Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un, balstoties uz LIKTA un NVA noslēgto sadarbības memorandu veicināt jaunu sieviešu iesaisti digitālajos darbos un IT nozarē, aicināja NVA klientes piedalīties projektā.  Ausma pieteicās kursiem Digitālo mediju praktiķis, apguva izvēlēto mācību programmu un šobrīd veiksmīgi strādā apgūtajā jomā. Piedāvājam ieskatu Ausmas mācību un pārkvalifikācijas pieredzē:

Kāda bija jūsu pieredze mācībās?

Ausma Cīrulniece, Projekta Women4IT absolvente: Vērtīga, izglītojoša un interaktīva. Patika, ka priekšmetu pasniedza nišas speciāliste, kura ikdienā darbojas digitālajos medijos. Pasniegtā informācija prezentācijas veidā balansēja ar laiku, kurā pārrunājām izpildītos mājasdarbus vai uz vietas uzdotos uzdevumus.

Ko jūs apguvāt kursa laikā?

Ausma: Kā izveidot digitālā mārketinga stratēģiju. No konkurentu izpētes līdz vizuāļu veidošanai, no Facebook Ads līdz Google pikselim un e-pastu mārketingam.

Ko šis mācību kurss jums ir devis?

Ausma: Rīkus un avotus, kuros pašai turpināt attīstīt savas prasmes, kā arī padziļinātu izpratni par mārketinga stratēģijas veidošanu, tās nozīmi.

Kā jūs esat profesionāli augusi šajā laikā?

Ausma: Apmācību laikā izveidoju stratēģiju uzņēmumam, kurā īsi pēc apmācību beigām sāku strādāt. Šobrīd strādāju par Digitālo mediju komandas asistenti un klientu apkalpošanas speciālistu. Gūtās zināšanas izmantoju ikdienā, ar saviem darbiem un idejām palīdzot veidot uzņēmuma tēlu sociālajos tīklos. Patika, ka katra apgūtā nianse ir kas aktuāls, svaigs un dažubrīd pat neizmēģināts.

Kā jūs esat personīgi augusi šajā laikā?

Ausma: Apmācības palīdzēja izveidot un nostiprināt pārliecību par savām prasmēm izvēlētajā priekšmetā, uzdrīkstēties izmēģināt jauno, kā arī sniedza jaunus kontaktus.

Vai jūs šādus kursus ieteiktu savai draudzenei?

Ausma: Jā, noteikti! Ja pat ikdienā darbs nesaistās ar digitālo mārketingu, manuprāt, ir noderīgi izprast tā izmantošanas, veidošanas modeli. Kas zina, ja nu kādreiz jāizveido kāda facebook reklāma vai ātri jāizveido kāds skaists vizuālis?

Vai ir vēl kāda informācija ar ko jūs vēlaties padalīties?

Ausma: Ar dalībniecēm izveidojām whatsapp saraksti, kurām atbalstījām viena otru visas programmas garumā, kā arī vienkopus varējām sasniegt priekšmeta

pasniedzēju. Ir ļoti interesanti iet apmācības kopā ar dāmām, kur katrai izvēlēts cita veida vai profila uzņēmums. Tā negaidot radās papildus efekts – zināšanas par dažādām nišām, no mūzikas līdz mazajam biznesam, un pat līdz celtniecības projektiem!

Projekts “Women4IT” (Nr. 2017-1-094) Latvijā tiek īstenots starptautiskās partnerības ietvaros un tiek finansēts Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros ar mērķi  veicināt jaunu sieviešu iesaisti IKT profesijās un digitālajos darbos. 2021.gada 30.martā noslēgsies projekta otrais posms, kurā digitālos profilus apgūs 88 meitenes. Tādējādi vairāk kā 100 meitenēm, apgūstot jaunas zināšanas un digitālās prasmes, tiek sniegta iespēja uzsākt jaunu karjeru digitālo darbu jomā.

Vairāk informācijas par projektu – women4it.eu   

Plašāka informācija:
Māra Jākobsone
LIKTA viceprezidente
Tālrunis: 67311821
E-pasts: office@likta.lv