maksliga-intelekta-skola

Pieejama bezmaksas Mākslīgā intelekta biznesa skola

Microsoft izveidojis Mākslīgā intelekta (MI) biznesa skolu – bezmaksas tiešsaistes resursu dažādu nozaru biznesa līderiem, lai atbalstītu uzņēmumu digitālo transformāciju mākslīgā intelekta laikmetā. Tā ir meistarklašu sērija, kas vadītājiem sniedz nepieciešamās zināšanas no mākslīgā intelekta izmantošanas stratēģijas izveides līdz uzņēmuma kultūras pārveidei un šo tehnoloģiju ieviešanai.

Uzņēmumu vadītāju izpratne par tehnoloģiju potenciālu biznesam ir kritiski svarīga, lai veiksmīgi virzītu digitālo transformāciju savā uzņēmumā. Diemžēl Latvijas uzņēmumi ir samērā vāji jauno tehnoloģiju integrācijā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa datiem biznesa digitalizācijā un e-komercijā Latvija starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ierindojas tikai 24. vietā.

Vienlaikus eksperti prognozē, ka MI nākotnē radīs jaunas darba iespējas, jaunus amatus un biznesa modeļus, tāpēc gan uzņēmumu, gan valsts ekonomiskajai izaugsmei tehnoloģiju integrācija būs ļoti nozīmīga. Pasaules ekonomikas foruma (WEF) “Future of Jobs” ziņojums prognozē, ka līdz 2022. gadam 75 miljoni pašreizējo darba vietu varētu tikt aizvietotas ar tehnoloģiju risinājumiem, vienlaikus tehnoloģiju attīstības rezultātā varētu rasties 133 miljoni jaunu darbavietu. Tas liecina, ka uzņēmumiem un to vadītājiem ir jāmainās līdzi laikmetam.

“Saskaņā ar Accenture datiem, mākslīgajam intelektam ir potenciāls līdz 2035. gadam divkāršot ekonomiskās izaugsmes rādītājus attīstītajās valstīs. Līdzīgi kā citas transformējošās tehnoloģijas, tas liek tehnoloģiju kompānijām sev uzdot jautājumu – kā mēs palīdzam cilvēkiem sagatavoties nākotnes biznesa un darba pasaulei? Viens no Microsoft piedāvātājiem risinājumiem ir šī tiešsaistes platforma, kas ikvienam uzņēmumam ir noderīgs ceļvedis mākslīgā intelekta pasaulē,” ir pārliecināta Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā.

Mākslīgā intelekta biznesa skola ir izstrādāta, koncentrējoties uz četrām jomām, kuras ir svarīgas biznesa lēmumu pieņēmējiem, lai gūtu panākumus MI ieviešanā un izmantošanā: stratēģija, kultūra, atbildīga mākslīgā intelekta ieviešana un izmantošana un tehnoloģijas. Programma ietver nodarbības, atziņas un uz pētījumiem balstītus ieteikumus no tādiem vadītājiem kā Emija Huda (Microsoft finanšu direktore) un Pīters Zemskis (starptautiski pazīstamās biznesa skolas INSEAD dekāna vietnieks), kā arī ekspertiem, kuriem ir pieredze, izmantojot un integrējot MI sava uzņēmuma darbībā.

MI šodien ir tik populāra tēma uzņēmējdarbībā, ka biznesa vadītājiem var būt grūti atšifrēt, kuri MI aspekti radīs reālu biznesa vērtību un kuri ir piemēroti viņu biznesa procesiem vai modelim. Microsoft MI biznesa skola uzņēmumu vadītājiem palīdz stratēģiski raudzīties uz MI lomu organizācijā vai tirgū.