Ceturtdien, 30. novembrī, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konferencē “LIKTA(I)2023” pasniegta IKT nozares gada balva “Platīna pele 2023” četrās kategorijās, kā arī Skatītāju simpātiju balva un vairākas speciālbalvas.
Kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” starp mazajiem un vidējiem uzņēmumiem balvu saņēma SIA “Valmiermuižas alus” par veiksmīgi ieviesto digitālo transformāciju brūvēšanas procesā alus darītavā “Valmiermuiža”, projektu izstrādājis SIA “Elva Baltic”. Savukārt lielo uzņēmumu apakškategorijā “Platīna peli” ieguva SIA “Latvijas Mobilais Telefons” ar mākslīgā intelekta risinājumu AIGA – AI grāmatveža asistentu, uzņēmumam arī esot projekta autoram.
Nominācijā “Valsts digitālā transformācija” pakalpojumu kategorijā godalgu saņēma Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ar Vispārējo Dziesmu un Deju svētku datu pārvaldības informācijas sistēmu VIDDIS, projekta izstrādātājs – SIA ZZ Dats. Šīs pašas nominācijas sistēmu apakškategorijā balvu ieguva Kultūras informācijas sistēmu centrs ar virtuālo asistentu platformu, ko izstrādājis SIA “Tilde”.
Par labāko e-skolotāju atzīta Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas datorikas skolotāja Oksana Ivanova, kura saņēma arī SIA “Tilde” speciālbalvu.
Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” balva tika pasniegta SIA “Cyber Circle” par izstrādāto kibersacensību projektu “KiberPlēsis”.
No 24. – 30. novembra LIKTA oficiālajā Facebook lapā sabiedrībai bija iespēja nobalsot par savu favorītu starp visiem “Platīna Pele” nominantiem. Sabiedrības balsojumā augstāko novērtējumu ieguva Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas matemātikas un programmēšanas skolotāja Tatjana Strigaļova.
“Jau 16 gadus pasniedzam IKT nozares balvu “Platīna pele” ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā īstenotos digitālos projektus, novērtējot to autorus un izstrādātājus. Balva ir kā atgādinājums gan valsts, gan privātajā sektorā strādājošajiem: inovatīvu digitālu risinājumu radīšana un ieviešana ceļ Latvijas konkurētspēju Eiropas un pasaules līmenī un ir būtisks pienesums valsts digitālās kompetences veicināšanā. Tikpat svarīgi ir novērtēt arī pedagogu ieguldījumu izglītībā, sekmējot bērnu un jauniešu izpratni un interesi par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu,” par “Platīna Pele” ikgadējā apbalvojuma nozīmi saka LIKTA prezidente prof. Signe Bāliņa.
Konferencē tika pasniegtas arī vairākas speciālbalvas. Lietuviešu uzņēmums “DocLogix” atzīnīgi novērtēja SIA “Tilde” izstrādāto virtuālo asistentu Signe, ko ieviesis VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, bet Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera speciālbalvu pasniedza SIA “Tet” par Tet interneta, TV un balss pakalpojumu biznesa procesu digitālo transformāciju. Savukārt kopiena “Women4Cyber Latvia”, kuras mērķis ir veidot stipru kiberdrošības kopienu, saņēma SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu.
““DocLogix” ir apņēmies paātrināt gan publiskā, gan privātā sektora digitalizāciju. Esot daļai no digitalizācijas sabiedrības, priecājamies redzēt daudzveidīgus Latvijā īstenotus projektus, kas palielina digitalizācijas potenciālu. Tie padara pakalpojumus lietotājiem ērtāk pieejamus, palielina uzņēmējdarbības efektivitāti un ietaupa laiku un naudu. Valsts digitālā transformācija sākas ar valdības digitālo transformāciju. Uzskatu, ka Latvija ir uz pareizā ceļa,” vērtē “DocLogix” valdes priekšsēdētājs Žilvinas Kazlauskas.
“Esam pagodināti LMT balvai izvirzīt kopienu “Women4Cyber Latvia”. Atzinīgi vērtējam iniciatīvu, kas veicina sieviešu iesaisti kiberdrošības nozarē, laužot novecojušus stereotipus un ar profesionālu pieeju mainot un uzlabojot šo vidi. Tas ir piemērs, kas palīdz noteikt reālus, sasniedzamus un vienlaikus arī ambiciozus mērķus nākamajām IT profesionāļu paaudzēm,” SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu komentē uzņēmuma prezidents Juris Binde.
IKT nozares balvu “Platīna pele” pasniedz kopš 2007. gada, to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). LIKTA ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari – informācijas tehnoloģiju un programmatūras jomu, telekomunikācijas un pakalpojumu sektoru. LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības attīstību, IKT izglītības pilnveidi un nozares izaugsmi Latvijā. LIKTA apvieno nozares organizācijas un uzņēmumus, kā arī individuālos biedrus un citas asociācijas.
LIKTA ikgadējā konference “LIKTA(I)2023” šogad bija veltīta mākslīgajam intelektam (MI) un ilgtspējai. Tajā uzstājās vairāki vietējie un ārvalstu eksperti, īpaši pievēršoties MI izmantošanas potenciālam ekonomikas transformācijā un ilgtspējā. Konferences tiešraidi bija iespējams vērot LIKTA Facebook, portālā TVNET un LMT Viedtelevīzijā.
Konferences galvenie atbalstītāji – “DocLogix” un “LMT”, partneri – “Emergn”, “Google”, Latvijas Digitālās inovācijas centrs, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un projekts “SusTool”. Informatīvais atbalstītājs – portāls TVNET.
Foto: Gatis Orlickis, Baltic Pictures
Vairāk informācijas:
Sintija Sila
LIKTA komunikācijas projektu vadītāja
E-pasts: sintija@likta.lv