Notiks starptautiskā zinātniskā konference Mākslīgais intelekts un zaļā domāšana

Š.g. 21. un 22.aprīlī Biznesa augstskola Turība tiešsaistē rīko XXII Starptautisko zinātnisko konferenci MĀKSLĪGAIS INTELEKTS UN ZAĻĀ DOMĀŠANA.

No virtuālā asistenta SIRI līdz bezpilota automašīnām – mākslīgā intelekta (AI) risinājumi mūsu ikdienā ienāk aizvien straujāk. Lai gan zinātniskā fantastika bieži ilustrē AI kā robotus ar cilvēku īpašībām, AI var ietvert jebko, tostarp inovatīvus risinājumus, kas palīdz saudzēt vidi. 2020. gads iezīmējis neticamus AI panākumus, tomēr infrastruktūras un efektīvas enerģijas izmantošanas jomā vēl nepieciešami būtiski uzlabojumi, piemēram, jāveic apjomīga un padziļināta izpēte, lai sasniegtu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, tostarp, veidot noturīgu infrastruktūru, veicināt iekļaujošu un ilgtspējīgu industrializāciju un sekmētu inovācijas1.

AI var radīt pretrunīgus iespaidus – kamēr vieni uzskaita profesijas, kas izzudīs AI attīstības ietekmē un iezīmē apokaliptiskus scenārijus, citi norāda uz ilgtspējīgākas nākotnes priekšrocībām. Piemēri mūsu ikdienā redzami jau šobrīd – termostati, kas regulē apkures padevi, izvairoties no lieka enerģijas patēriņa un izmaksām, virtuālie asistenti, kas atbild uz uzņēmumu un iestāžu klientu jautājumiem visu diennakti u.tml.

2020. gadā globālais AI programmatūras tirgus pieauga par 54% salīdzinājumā ar 2019. gadu, sasniedzot 22,6 miljardu ASV dolāru apjomu. Neraugoties uz pārmaiņām, ko AI nesīs nodarbinātības jomā, tiek prognozēts, ka AI veicinās pasaules ekonomikas izaugsmi – tehnoloģiju, plašsaziņas līdzekļu un telekomunikāciju nozarē AI 2030. gadā palielinās pasaules IKP par 12,5% (5,5% no peļņas, kas saistīta ar produktivitāti, un 7% no pieauguma, kas saistīts ar produktu uzlabojumiem).

Vairāk informācijas par konferenci šeit.