LIKTA sadarbībā ar Liepāja TechGirls, Nodarbinātības valsts aģentūru un Riga TechGirls aicina sievietes uz semināru „Pirmie soļi IKT nozarē”

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) projekta „Women4IT” ietvoros sadarbībā ar Liepāja TechGirls, Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un Riga TechGirls, 24. novembrī plkst. 18:00 rīkos informatīvu semināru jaunām sievietēm, kas vēlas mainīt savu karjeru un apgūt jaunas prasmes, lai uzsāktu darbu IKT nozarē.

Seminārā varēs uzzināt par iespējām veidot karjeru digitālajos darbos, par projektu „Women4IT” un tā ietvaros izveidotajiem rīkiem. Semināra otrajā daļā būs iespēja iegūt informāciju par mācību un pārkvalifikācijas iespējām, ko piedāvā NVA, kā arī par iespējām iesaistīties mentoringa progammā, ko organizē Riga TechGirls. 

LIKTA īsteno starptautiskās partnerības projektu „Women4IT”, kura ietvaros pēdējo divu gadu laikā tika pētītas gan darba devēju vajadzības, gan jaunu sieviešu izaicinājumi uzsākt darbu digitālajā nozarē. Šo 2 gadu laikā Latvijā tika apmācītas 125 jaunas sievietes, kas nekur nestrādāja,nemācījās un neapguva arodu. Šīm mācību dalībniecēm bija iespēja ne tikai apgūt prasmes, kas nepieciešamas, lai uzsāktu karjeru digitālajā nozarē, bet arī tika sniegts metnoru atbalsts darba meklējumos. Šo divu gadu laikā, apkopojot gan darba devēju ieteikumus, gan pašu jauno sieviešu pieredzi, ir izstrādāts arī „Ceļvedis digitālo darbu pasaulē”. Tajā apkopoti dažādi padomi un izveidota ceļa karte, kā sākt savu digitālo karjeru 10 vienkāršos soļos. Ceļvedis noderēs ikvienam jaunietim, kurš vēlas uzsākt savu karjeru IKT nozarē, saprast, kur mācīties, kā lasīt darba sludinājumus, un kā darba intervijā parādīt sevi no labākās puses.

Seminārā aicinātas piedalīties sievietes un jaunieši, kuri vēlas mainīt karjeru vai apgūt jaunas prasmes, kas ir pieprasītas IT nozarē, īpaši aicinām pievienoties dalībniekus no Liepājas un Dienvidkurzemes novada.

Seminārs tiks organizēts tiešsaistē un, lai saņemtu saiti uz semināru, aicinām reģistrēties šeit.

Seminārs tiek organizēts, Latvijā īstenojot Starptautiskās partnerības projektu “Women4IT” (Nr. 2017-1-094), kas tiek finansēts Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros un, kura mērķis ir veicināt jaunu sieviešu iesaisti IKT profesijās un digitālajos darbos.