LIKTA-konference-2020

LIKTA KONFERENCE 2020

Šī gada 2. decembrī norisināsies gadskārtējā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference “Digi->Fit 2020”, kuras galvenā tēma – digitālā transformācija. Pasākuma laikā notiks Latvijas tehnoloģiju gada balvas “Platīna pele 2020” pasniegšanas ceremonija. Konferences galvenie partneri ir Latvijas Mobilais Telefons un Tet.

LIKTA konference ir gada centrālais notikums informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē. Apliecinot digitālās transformācijas nozīmi Latvijas nākotnes attīstībā, konferenci atklās Valsts prezidents Egils Levits. Konferencē uzstāsies LIKTA prezidente prof. Signe Bāliņa, Latvijas Mobilā Telefona (LMT) prezidents Dr. Juris Binde, Tet digitālās transformācijas direktors Krists Avots, Londonas Universitātes koledžas profesors, antropologs Dr. Daniels Millers (Daniel Miller), Microsoft prezidents Centrālās un Austrumeiropas reģionā Filips Roge (Philippe Rogge), VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, Latvijas e-sporta federācijas valdes loceklis, e-sporta kluba Goexanimo vadītājs Jānis Dzērve.

“Latvijas vieta nākotnes pasaulē lielā mērā ir atkarīga no tā, cik veiksmīgi norisināsies digitālā transformācija un kā mēs visi spēsim piemēroties dzīvei un darbam jaunajos apstākļos. Digitālās pārveides procesā liela loma ir gan digitālajām prasmēm, gan arī tādām īpašībām kā spēks, godīga spēle, izturība, taktika, tehnika un līderība. Šīs arī sportam raksturīgās īpašības iespējams pilnveidot, tikai regulāri trenējoties. LIKTA konferences “Digi->Fit 2020” ietvaros domāsim par to, kā kopīgiem spēkiem attīstīt Latvijas digitālo potenciālu,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Pasākuma laikā tiks paziņoti IKT gada balvas “Platīna pele” ieguvēji. Cildinot 2020. gada izcilākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, to autorus un izstrādātājus par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā, balva tiks pasniegta piecās kategorijās: “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam”, “Uzņēmuma digitālā transformācija”, “Valsts digitālā transformācija”, “Labākais e-skolotājs”, “Labākā kiberdrošības iniciatīva”, kā arī tiks piešķirta speciālbalva par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu. Šogad balva tiks pasniegta jau 13. reizi pēc kārtas. To šajā laikā ir saņēmuši daudzi Latvijā plaši pazīstami un sabiedrībai nozīmīgi projekti. Balvas pasniegs LIKTA prezidente Signe Bāliņa, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš un LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis. Tāpat speciālbalvas pasniegs arī LIKTA konferences galvenie partneri – LMT un Tet.

LIKTA konferences galvenie partneri – LMT un Tet, partneri – LVRTC, Microsoft Latvia un projekts DIGINNO. Balvas “Platīna pele” kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” šī gada partneri ir Ekonomikas ministrija un projekts DIGINNO, kategoriju “Labākais e-skolotājs” atbalsta Baltijas vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Tilde, kategorijas “Labākā kiberdrošības iniciatīva” partneris ir Aizsardzības ministrija, bet speciālbalvas “Veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums” partneris – Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Informatīvais atbalstītājs – portāls Delfi.lv.

Konferences gaita tiešsaistē būs skatāma LIKTA Facebook lapā, LMT Straume un Delfi.lv portālā. Aicinām reģistrēties dalībai šeit: