darbs-makoni-vebinars

LIKTA jaunās pārmaiņas un vebināru cikls par mākoņdatošanu

Kā ik gadu, 26.aprīlī tiks atzīmēta Pasaules Intelektuālā īpašuma diena, un šogad Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) to atzīmēs ar savas darbības sfēras paplašināšanu un jaunu izglītojošās kampaņas “Gudrā Latvija” aktivitāti – vebināru ciklu par mākoņdatošanu.

“Latvijas ekonomiskā izaugsme ir cieši saistīta ar uzņēmumu digitālajām prasmēm un IKT risinājumu aktīvāku izmantošanu. Latvijā mākoņdatošanas pakalpojumus izmanto vien ap 23,8% uzņēmumu. Tādēļ LIKTA organizēs izglītojošu tiešsaistes semināru ciklu uzņēmējiem par darba efektivitātes uzlabošanas iespējām, izmantojot mākoņpakalpojumus,” stāsta ​LIKTA prezidente Prof. Signe Bāliņa.

Šā gada aprīlī biedrība “Datorprogrammu autortiesību apvienība” (turpmāk – DAA) ir pievienojusies LIKTA, kas turpmāk pārraudzīs datorprogrammu autortiesību jomu un sniegs nepieciešamo atbalstu valsts un privātā sektora institūcijām. ​Ņemot vērā nozares tendences, šobrīd ekspertu galvenais fokuss ir mākoņpakalpojumi un citi ar mākoņdatošanu saistīti jautājumi.

Kā liecina Eiropas Savienības (ES) Statistikas biroja “Eurostat” 2018. gada dati, mākoņpakalpojumu lietošanas tendence ES valstīs pieaug. Kopumā šajā gadā mākoņpakalpojumus izmantoja 26% ES uzņēmumu. Salīdzinot ar 2014. gadu, mākoņdatošanas izmantošana īpaši palielinājusies lielajos uzņēmumos (+21 procentpunkts).; galvenokārt, e-pasta sistēmām un elektronisko failu glabāšanai.

Savukārt Latvijā 2018. gadā mākoņdatošanas pakalpojumus izmantoja kopumā 23,8% uzņēmumu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Vairāk par LIKTA plānotajām aktivitātēm mākoņdatošanas jautājumos asociācija vēl informēs.

Papildu informācija:

Andris Melnūdris

LIKTA ģenerāldirektors

E-pasts: ​direktors@likta.lv

Par DAA

DAA biedru kopsapulce 2020. gada 22. janvārī nolēma izbeigt biedrības darbību un likvidēt to. LIKTA valde ir pieņēmusi lēmumu uzņemties funkcijas, kuras līdz šim tika realizētas DAA ietvaros.

DAA mērķis bija datorprogrammu autortiesību aizsardzība un inovatīvas vides veicināšana Latvijā. DAA darbojās 12 biedri – lielākie Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomas uzņēmumi. DAA pārstāvēja intelektuālā īpašuma tiesību jomas jautājumus, sadarbojoties ar valsts un starptautiskajām institūcijām un pārstāvot sabiedrības un privātā sektora intereses. ​Uzzināt vairāk.

Par LIKTA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ir dibināta 1998. gadā un ir lielākā IKT nozares asociācija, kas apvieno ap 170 biedrus – vadošos IKT nozares uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus. LIKTA vīzija ir uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstība, radot produktus un risinājumus ar augstu pievienoto vērtību. LIKTA galvenie mērķi – veicināt informācijas sabiedrības attīstību un digitālo prasmju apguvi, uzlabot un attīstīt sabiedrības izpratni un spējas IKT jomā, veicināt IKT nozares attīstību Latvijā un starptautisko konkurētspēju. ​Uzzināt vairāk.

Par kampaņu “Gudrā Latvija”

Kampaņas “Gudrā Latvija” mērķis ir izglītot Latvijas vidējo un mazo uzņēmumu vadītājus par jaunākajiem IT risinājumiem, mudināt tos ieviest savos uzņēmumos, sniegt tiem nepieciešamo informatīvo atbalstu. Kampaņu īsteno LIKTA sadarbībā ar nozares partneriem un atbalstītājiem. ​Uzzināt vairāk.