Latvijā izstrādāts mākoņrisinājums FLEX Cloud veicinās uzņēmumu digitalizāciju

Uzņēmums DATI Group, Latvijas IT industrijas pionieris, ir izstrādājis IT infrastruktūras risinājumu – mākoni FLEX Cloud. Tā ir uzņēmumu vajadzībām pielāgojama, ekonomiski izdevīga un no globālajiem ražotājiem neatkarīga infrastruktūra, kas sniedz tehnoloģisko bāzi uzņēmumu procesu un produktu straujai attīstībai. 

Jaudīga IT infrastruktūra ir ikviena biznesa attīstības priekšnoteikums. Tikai tā iespējams nodrošināt gan dažādu biznesa lietotņu darbību, gan datu glabāšanas, apstrādes un apmaiņas procesu efektivitāti. “Diemžēl nereti uzņēmumi uzskata, ka IT infrastruktūra ir kas ar biznesu tieši nesaistīts un sarežģīti maināms. Ja lietotne darbojas lēni, tiek pieņemts, ka tā ir programmatūras problēma vai “tā ir jābūt”. Tomēr bieži tieši atbilstoša infrastruktūra ļauj ērti palielināt nepieciešamo jaudu, kontrolēt resursus un radīt iespēju būtiski uzlabot gan uzņēmuma pakalpojumu pieejamību klientiem, gan iekšējo procesu efektivitāti,” saka “DATI Group” valdes locekle Rasa Gulbe.

2021. gada pavasarī “DATI Group” veica pētījumu ar mērķi noskaidrot Latvijas uzņēmumu IT infrastruktūras gatavību digitālajai transformācijai no vairākām perspektīvām – digitālās pratības un zināšanām, datu drošības un lietošanas pieredzes. Pētījuma ietvaros tika aptaujāti 522 uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji no 16 dažādām Latvijas tautsaimniecības jomām. Lai labāk izprastu uzņēmumu digitālās attīstības prioritātes, tika analizēts, kas uztrauc uzņēmumu vadītājus. Pētījumā noskaidrots, ka visvairāk (55%) respondentu satrauc datu daļējs vai pilnīgs zudums. Tāpat uzņēmumi raizējas par nepietiekamu aizsardzību pret kiberuzbrukumiem (35%), neplānotām izmaksām (34%), pārāk ilgu problēmu risināšanas laiku (33%) un sistēmu lēndarbību (32%). Liela daļa šo potenciālo risku ir saistīti ar uzņēmuma IT infrastruktūru un tās apkalpošanas kvalitāti.

Pāreja no tradicionālās IT infrastruktūras uz mākoņa infrastruktūru ir nozīmīga tendence gan Latvijā, gan pasaulē. Šī atšķirīgā pieeja, kā tiek glabāti un apstrādāti dati, ir droša un ļauj daudz straujāk reaģēt uz uzņēmuma attīstības vajadzībām un ieviest izmaiņas, turklāt izmaksas ir paredzamas.

“Lai palīdzētu organizācijām gudri izmantot mākoņtehnoloģiju sniegtās priekšrocības, “DATI Group” ir radījis atvērtajā kodā balstītu privāto mākoņrisinājumu FLEX Cloud. Tas ir piemērots uzņēmumiem, kam nepieciešama dinamiska, droša un finansiāli izdevīga IT infrastruktūra. Atbilstoši pētījuma datiem, 60% respondentu jau lieto dažādus mākoņpakalpojumus, tomēr vien daļa izmanto tiem atbilstoši pielāgotus risinājumus ar kvalificētu vietējo atbalstu. Salīdzinot ar globālajiem analogiem, FLEX Cloud ir ne tikai līdzvērtīgs tiem funkcionāli, proti, būtiski palielina IT infrastruktūras jaudu, bet ir elastīgāks un izmaksu ziņā izdevīgāks. Esam pārliecināti, ka, ieviešot mūsu izstrādāto mākoni, Latvijas uzņēmumi digitālajā vidē varēs strādāt efektīvāk,” komentē R. Gulbe.

Starp FLEX Cloud galvenajām priekšrocībām ir ne tikai IT jaudas daudzkāršošana, pielāgojamība biznesa un kapacitātes prasībām un zemākas izmaksas, bet arī atvēro tehnoloģiju sniegtās iespējas. Risinājuma lietotājiem pieejams vietējais, uzņēmuma “DATI Group”, atbalsts un globālās atvērtā koda kopienas resurss.

FLEX Cloud mākoņrisinājumu jau izmanto dažādu profilu organizācijas, piemēram, Latvijas Nacionālā bibliotēka un AS “Akvedukts”. ”Mēs sapratām, ka visai infrastruktūrai jāpieiet ar jaunu skatījumu. Tā ir jāveido daudz plašāka par atsevišķu datu glabāšanu vai  skaitļošanas jaudu. “DATI Group” bija gatavi pielāgot savu risinājumu, un mums bija ļoti svarīgi izdarīt to, ko gribam mēs, nevis to, ko piedāvā ražotājs,” risinājuma izvēli komentē Jānis Freimanis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tehnoloģiju departamenta direktors.

Par DATI Group SIA “DATI Group” ir Latvijas uzņēmums ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi kritiskās IT infrastruktūras ieviešanā un nodrošināšanā. Vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina uzticamus IT infrastruktūras pakalpojumus gan vietējiem uzņēmumiem, gan tādiem starptautiskiem projektiem kā CERN CSM. Uzņēmums specializējas IT infrastruktūras risinājumu izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā publiskā, akadēmiskā un privātā sektora iestādēs un uzņēmumos.