BOI2020

Latvija Baltijas 26.informātikas olimpiādi rīkos tiešsaistē

Baltijas 26.informātikas olimpiāde šogad norisināsies tiešsaistes režīmā no 20. līdz 22.jūlijam. Jauno programmētāju sacensībās piedalīsies dalībnieki no tādām Eiropas valstīm kā Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Norvēģija, Zviedrija, Dānija, Ukraina, Polija, Vācija un Islande.

Baltijas informātikas olimpiāde, kas sākās kā triju Baltijas valstu projekts, laika gaitā piesaista aizvien vairāk Eiropas valstu un notiek kādā no tām. Valstij, kas rīko olimpiādi, ir tiesības uzaicināt arī citas valsts komandu, tāpēc šogad sacensībām pievienosies arī Ukraina. Jaunajiem programmētājiem no 11 Eiropas valstīm šogad bija plānots tikties Ventspilī, tomēr pandēmijas ierobežojumu dēļ olimpiāde pirmo reizi tās vēsturē nevar notikt klātienē un Latvija ir pieņēmusi izaicinājumu Baltijas 26.informātikas olimpiādi rīkot tiešsaistes režīmā. Sacensības šogad norisināsies trīs dienas un plānots, ka tajās piedalīsies 72 dalībnieki.

“Lai neprovocētu dalībniekus uz neatļautām darbībām, ir paredzēts, ka sacensības notiks pārraudzītā tiešsaistes režīmā, katras valsts komandu vadītājiem pieskatot savus dalībniekus. Jau no Baltijas informātikas olimpiāžu pirmsākumiem šīs sacensības izcēlušās ar augstu savstarpējās uzticēšanās līmeni un zemāku formālo slepenību. Piemēram, uzdevumu komplekts tiek veidots no dalībvalstu iesūtītajiem uzdevumiem, tas tiek izveidots apspriežoties vēstkopā un uzdevumu tulkojumi tiek sagatavoti laicīgi pirms sacensībām,” norāda Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks un olimpiādes organizators Mārtiņš Opmanis.

Olimpiādes uzdevumu risināšana notiks divas dienas, katrā no tām jaunajiem programmētājiem piecu stundu laikā būs jāatrisina trīs organizatoru sagatavotie uzdevumi. Savukārt pirmajā sacensību dienā, lai iepazītos ar sacensību vidi, dalībnieki varēs pildīt vairākus vienkāršus “iesildīšanās” uzdevumus. Sacensībās jaunieši varēs izmantot programmēšanas valodas C++, Java un Python.

Pērn Baltijas informātikas olimpiāde norisinājās Igaunijas pilsētā Tartu. Piedaloties 64 skolēniem no 11 valstīm, Latvijas komandas dalībnieki izcīnīja četras bronzas medaļas. Baltijas Informātikas olimpiāde notiek katru gadu kopš 1995. gada. Iniciatīva sākās kā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas projekts, un sākotnēji olimpiādēs piedalījās tikai šo trīs valstu dalībnieki. Pirmā Baltijas informātikas olimpiāde notika Tartu 1995. gadā, un Latvijas izlase ir piedalījusies visās notikušajās olimpiādēs.  Olimpiāde ir būtisks posms, gatavojoties šī gada Pasaules informātikas olimpiādei Singapūrā, kas šobrīd ir pārcelta uz laiku ne ātrāk par 2020. gada septembri vai arī tiks aizvadīta tiešsaistes režīmā. Šīgada Baltijas informātikas olimpiādes organizēšanas pieredzi varēs izmantot plānojot lielāka mēroga tiešsaistes sacensības.

Olimpiādes tiek organizētas ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

Latvijas informātikas olimpiāžu sagatavošanu un norisi, kā arī komandas sagatavošanu starptautiskajām sacensībām atbalsta LIKTA kopā ar nozares uzņēmumiem.

Galvenais partneris:

Atbalstītājs:

accenture
Microsoft