KONKURSS

IKT konkurss jauniešiem„Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”

LIKTA sadarbībā ar Microsoft Latvia un Latvijas IT klasteri izsludina Latvijas skolēniem konkursu „Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”.

Konkursa mērķis: Attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām un iepazīstināt skolēnus ar dažādām digitālās karjeras un darbu iespējām, veicinot izprati par digitālās jomas nozīmīgumu nākotnes profesijās.

Konkursa darbi ir jāiesniedz līdz 15.maijam. Pieteikumu formu konkursam jāaizpilda elektroniski. Konkursā tiek aicināti piedalīties Latvijas pamatskolu un vidusskolu skolēni vecumā no 12 līdz 19 gadiem.

Konkursā tiek aicināti piedalīties Latvijas pamatskolu un vidusskolu skolēni vecumā no 12 līdz 19 gadiem, iesniedzot savus redzējumus par digitālajām nākotnes profesijām. Skolēniem tiek piedāvāti 10 dažādi iespējamie karjeras attīstības virzieni, no kuriem skolēniem jāizvēlas sev atbilstošākais un jāizstrādā īss profesijas apraksts, jāizveido un jāiesniedz digitālā formātā izstrādāts redzējums par šīs profesijas pienākumiem, nepieciešamajām īpašībām un prasmēm, kā arī ikdienas darbu (darbus var iesniegt uzfilmējot video, izveidojot infografiku, izstrādājot attēlu kolāžu, animāciju, mājas lapu vai izmantojot kādu citu no digitālajiem rīkiem). Skolēniem jāizvēlas kāda no 10 tagadnes un nākotnes digitālajām profesijām: Mašīnmācīšanās inženieris, Robotu treneris, Virtuālās realitātes veidotājs, Mākslīgā intelekta attīstītājs, 3D inženieris, 5G lielceļu pārvaldnieks, Influenceris, Mākoņu arhitekts, Datu detektīvs, Gudro māju dizaineris.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, kurā ir pārstāvji no LIKTA, Microsoft Latvia, IKT nozares uzņēmumiem, VARAM, kā arī izglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju eksperti.

Projektu īsteno LIKTA sadarbībā ar Microsoft Latvia un IT klastera projektu „Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” Nr. 3.2.1.1/16/A/004.

Konkursa inforgrafikas