Katrs ceturtais uzņēmums uzskata, ka e-rēķini ietaupa naudu

Ko iegūst uzņēmums, ieviešot e-rēķinus? Šis ir jautājums, kura aktualitāte pieaug, turpinoties digitalizācijas procesam biznesā. Pakāpeniski digitalizējot grāmatvedības procesu, arvien vairāk uzņēmēju aizdomājas par e-rēķinu ieviešanu. Arī izmaiņas Latvijas likumdošanā paredz, ka līdz konkrētam laikam visiem uzņēmumiem savā darbībā būs jāievieš e-rēķini. Pēc uzņēmuma “Jumis Pro” aptaujas datiem, katrs ceturtais uzskata, ka e-rēķini būtiski ietaupa naudu, savukārt gandrīz 90% aptaujāto saka, ka e-rēķini nodrošina daudz ātrāku dokumentu apriti. 44% respondentu kā būtisku faktoru min, ka e-rēķini saudzē dabas resursus.  

Arī Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente prof. Signe Bāliņa uzsver, ka galvenais e-rēķinu ieguvums ir resursu ietaupījums. E-rēķini ļauj samazināt izdevumus, kas saistīti ar to apstrādi, druku un piegādi pa pastu. Vairumā gadījumu ieviešot e-rēķinus, iespējams ietaupīt pat 60–80% ar rēķinu izrakstīšanu un apstrādi saistīto izmaksu. Jāuzsver, ka, strādājot ar e-rēķiniem, ir mazāk kļūdu, jo rēķinu informācija vairs netiek ievadīta manuāli un tā ir iespēja daudz ērtāk kontrolēt apmaksas procesus. Tāpat arī būtiski tiek samazināts krāpšanas risks, jo e-rēķinu sistēma spēj nolasīt datus no biznesa vadības programmas un analizēt vai sadarbība ir notikusi. Ieguvums ir arī tas, ka atbildīgajām personām nav vēlreiz jāpārliecinās, ka rēķins ir nonācis līdz adresātam. Domājot par klimata pārmaiņām un ilgtspēju, ir jāuzsver, ka e-rēķinu ieviešana samazina iztērēto papīra daudzumu un samazina nepieciešamību pēc autotransporta izmantošanas. 

“Jo lielāks ir uzņēmums, kas izmanto e-rēķinus, jo lielāks ir ieguvums no sistēmas ieviešanas un izmantošanas. Turklāt pilnīga rēķinu aprite elektroniskajā vidē ļauj uzņēmuma vadītājam jebkurā brīdī redzēt reālo situāciju gan par saņemtajiem, gan nosūtītajiem rēķiniem un to apmaksu,” skaidro Signe Bāliņa

Lai informētu uzņēmumu vadītājus par e-rēķinu ieguvumiem un ieviešanas procesu, aicinām pieteikties tiešsaistes semināram “E-rēķini Latvijā: ieguvumi un aktualitātes”, kas norisināsies šī gada 23. septembrī no pl.10.00 līdz 12.00. Semināru rīko LIKTA sadarbībā ar partneriem no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts kases, “Swedbank”, uzņēmumiem “Jumis Pro”, “Visma Enterprise”, “UnifiedPost”, ”Excellent Latvia” un “Telema”. Pasākums atrodams LIKTA Facebook lapā šeit, kur ir nepieciešams aizpildīt reģistrācijas formu, lai diskusijas laikā būtu iespēja uzdot arī jautājumus.

Seminārs ir paredzēts ikvienam uzņēmumam, kas veic aktīvu komercdarbību un ikdienā apmainās ar rēķiniem. Tā saturs būs saistošs gan uzņēmumu vadītājiem, gan grāmatvežiem, kas ir iesaistīti rēķinu izrakstīšanas un apstrādes procesā.