Kampaņa “Dara citādi – izdara tāpat!” nodarbinātības iespēja cilvēkiem ar invaliditāti

Labklājības ministrija īstenoto informatīvo kampaņu par iekļaujošu nodarbinātību cilvēkiem ar invaliditāti “Dara citādi – izdara tāpat!”.

Kampaņa “Dara citādi – izdara tāpat!” vērš uzmanību uz cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības iespējām Latvijā, kā arī to, ka cilvēki ar invaliditāti līdz šim ir nepilnīgi izmantots darbaspēka resurss, kurš ar savām spējām un prasmēm var bagātināt darba tirgu, sekmēt ekonomisko attīstību, uzlabot dzīves kvalitāti, kā arī veicināt savu izaugsmi un ekonomisko neatkarību.

Kampaņas ietvaros mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv ir izveidota darba sludinājumu sadaļa, kurā cilvēkiem ar invaliditāti ir iespēja izvietot darba sludinājumus, norādot savas prasmes un spējas. Savukārt darba devēji var iepazīties ar izveidotajiem profiliem un uzaicināt cilvēkus uz darba intervijām. Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieku spējām un vides pielāgošanas nepieciešamību, sludinājumu sadaļā darba meklētājiem ir jānorāda invaliditātes veids, vēlams, arī invaliditātes grupa. Vietne varētu kļūt par sava veida sociālās atbildības platformu uzņēmumiem un zīmoliem, kuri ir gatavi pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.