Kā mākslīgā intelekta iespējas likuši lietā pasaulē pazīstami uzņēmumi?

Pēdējo sešu mēnešu laikā ģeneratīvā mākslīgā intelekta (ĢMI) tehnoloģijas izmantošana sasniegusi pārsteidzošu ātrumu un apjomus, bet uzņēmumiem tas ir pavēris jaunas iespējas, kā risināt uzņēmējdarbības un ilgtspējas izaicinājumus, ziņo “Microsoft”. Šajā jomā uzņēmumiem palīdz tūkstošiem IT sabiedrību, kas palīdz ieviest un apgūt mākslīgā intelekta (MI) un mākoņpakalpojumu iespējas. Šobrīd dažādus mākslīgā intelekta risinājumus izmanto virkne starptautiski pazīstamu uzņēmumu, tostarp KPMG, “PwC”, “Moody‘s”, “Mercedes Benz”, “Porsche”, “Goodyear”, “Panasonic”, “Siemens”, “GM”, “Panasonic” un citi. 

Pēc “Microsoft” viceprezidenta Judson Althoff teiktā, pašreizējo brīdi var raksturot kā straujas MI transformācijas periodu, kad nozare intensīvi meklē arvien jaunas iespējas, kā uzņēmumiem palīdzēt augt, palielināt ienesīgumu un tirgus daļu. Pasaulē vadošo uzņēmumu piemēri rāda, kurās nozarēs MI patlaban tiek izmantots visaktīvāk. Piemēram, starptautiskais uzņēmums KPMG izstrādā mākoņdatošanas un ĢMI rīkus, lai mērķtiecīgi uzlabotu klientu iesaisti un atgriezenisko saisti, kā arī savu darbinieku pieredzi, un pats uzņēmums šīs jaunās jomas potenciālu vērtē 12 miljardiem ASV dolāru apmērā. Kompānija “PwC” ar MI un “Azure OpenAI Service” klientiem palīdz ietaupīt laiku un samazināt izdevumus, vienlaikus palielinot arī uzņēmuma ieņēmumu daļu. Savukārt “Fujitsu” jaunās tehnoloģijas pielieto, lai mērķtiecīgi stiprinātu biznesa ilgtspēju, kā arī labāk vizualizētu un saprastu plaša spektra vides riskus.

Pacientu aprūpi uzlabos MI, mašīnmācīšanās un automatizēšana

Mākslīgais intelekts izrādījies arī ārkārtīgi noderīgs rīks ar medicīnas nozari saistītos uzņēmumos. Piemēram, “Epic” savā elektroniskajā veselības ierakstu sistēmā nesen ieviesis risinājumu “Nuance DAX Express” un izmanto saziņas datus, vides un ģeneratīvo MI, lai automātiski, droši un dažu sekunžu laikā sistēmā izveidotu ierakstus par pacientu vizītēm, tādējādi ievērojami samazinot mediķu administratīvā darba slodzi.

Pielietojot “Dynamics 365” un “Power Platform” komunikācijas un automatizēšanas iespējas, “Arthur Health” izstrādā klīniskās integrācijas platformu, kura pacientu gaidīšanas laiku varētu samazināt pat par 80%. Savukārt Itālijas San Rafaelle universitāte un izmeklējumu slimnīca ar MI balstītu datu analīzes un eksperimentālās ārstēšanas atbalsta platformu pārvalda diabēta un plaušu vēža ārstniecības procesu.

Finanšu pakalpojumu uzņēmumi investē datos, mākoņpakalpojumos un mākslīgajā intelektā

Uzņēmums “Moody’s” pēdējā laikā ievērojami paplašinājis savas ĢMI iespējas un uz mākoņdatošanas pamata strādājošās programmas, lai palielinātu darbinieku produktivitāti un sadarbību. Kompānija “Virgin Money”, kura nodrošina vairāk nekā 195 tūkstošus mijiedarbības epizožu mēnesī, ar jauno tehnoloģiju palīdzību atvieglo klientu pašapkalpošanās iespējas, izmantojot sarunu robotu un “Power Virtual Agents”. Ievērojamas investīcijas datu privātumam un drošībai veicis arī Beļģijas uzņēmums “Swift” – ar mašīnmācīšanās modeļu palīdzību tas arvien precīzāk var identificēt dažādus krāpšanas gadījumus.

Taustāmi ieguvumi biznesam

Ir saprotams, ka būtisks faktors un motivators jauno tehnoloģiju integrēšanā savā ikdienā uzņēmumiem ir arī finansiālie apsvērumi un ieguvumi. Piemēram, “EFG Hermes” aplēsis, ka, pateicoties jaunajām iespējām, tostarp “Azure” un “Manulife”, izdevies par aptuveni 50% samazināt infrastruktūras izmaksas un par 45% paātrināt pārdošanas procesu. Kompānijā “ABN AMRO” šādā veidā izdevies trīs reizes paātrināt mēneša atskaišu iesniegšanu, bet Arābu nacionālā banka atklāja, ka, pateicoties mākslīgā intelekta iespējām, par 90% samazinājusi laika resursu patēriņu, kas nepieciešams dažādu jaunu tehnoloģiju ieviešanai, kā arī šādā veidā veiksmīgi pārvalda potenciālos robus savā kiberdrošībā.

Transporta un ražošanas nozarē fokusā procesu optimizācija

Pazīstamais autoražotājs “Mercedes-Benz” šobrīd ar “GitHub Copilot” palīdzību cenšas pilnībā mainītu sev nepieciešamo programmatūras izstrādes procesu, un ar līdzīgu pieeju savas programmēšanas rīku ķēdes transformē arī kompānija “GM”, tostarp risinājumos, kas atvieglo darbā ievadīšanas procesu uzņēmuma jaunajiem programmētājiem. Savukārt kompānija “Goodyear” būtiskas optimizācijas iespējas saskatījusi darbā ar “Microsoft 365 Copilot”, lai uzlabotu darba sanāksmju efektivitāti.

Jaunas iespējas uzņēmumiem nodrošina arī metaverss jeb industriālais virtuālais visums (angl. “metaverse”) – piemēram, kompānija “Porsche Cars North America” ar metaversa un lietotnes “HoloLens 2” un “Dynamics 365 Mixed Reality” palīdzību vienkāršo transportlīdzekļu apkopi un uzlabo tehniķu, kā arī klientu pieredzi. Bet Uzņēmuma “Panasonic Connect” 12,5 tūkstošiem darbiniekiem visā Japānā tagad ir pieejams drošs mākslīgā intelekta asistents, kurš gādā par dažādu ikdienas uzdevumu automatizēšanu, piemēram, e-pasta vēstuļu sacerēšanu vai datora kodu rakstīšanu. Kompānija “Siemens” ievērojami ietaupa IT datu analītiķu laika resursus, mērķtiecīgi no dažiem mēnešiem līdz pāris nedēļām saīsinot procesus MI modeļu radīšanai un ieviešanai. Savukārt Vācijas aviosabiedrībai “Eurowings” tehnoloģiskās inovācijas ļāvušas samazināt savas darbības izmaksas par vairāk nekā 50 %, un par darbinieku un klientu datu drošību šobrīd gādā automatizētie procesi “Azure Virtual Desktop”.

“Mēs jau šobrīd dzīvojam laikā, ko var dēvēt par “biznesa nākotni” – “Microsoft” pie dažādu mākslīgā intelekta risinājumu izstrādes strādā jau daudzus gadus, bet tieši jaunā “Microsoft Cloud Copilot” pieredze ir tā, kas gādā, lai uzņēmumi un organizācijas jaunākos ģeneratīvā MI sasniegumus varētu izmantot atbildīgi un droši,” saka Judson Althoff. “Tas ir ne vien solis jaunā laikmetā, bet arī iespēja piedzīvot vienu no interesantākajiem un svarīgākajiem periodiem tehnoloģiju transformācijas jomā, kad organizācijas sāk apgūt pasaulē progresīvāko mākoņdatošanas tehnoloģiju un mākslīgā intelekta platformu. Šajā nozarē aktīvi strādā arī “Microsoft” partneri visā pasaulē.”