5G-Techritory

Izsludināta “5G Techritory” programma

Izsludināta viena no nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – 3. Baltijas jūras reģiona ekosistēmas foruma “5G Techritory” – programma. Tas notiks šā gada 11. – 12. novembrī un pulcēs ap 120 augsta līmeņa runātāju no visas pasaules, ietverot vairāk nekā 60 uzrunu un paneļdiskusiju. Pasākumā piedalīsies 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji, lai diskutētu kā atgriezt Eiropu uz 5G attīstības ceļa.

Šogad “5G Techritory” forums starp citām 5G konferencēm izcelsies ar plašu dažādu nozaru un organizāciju pārstāvju dalību un vērienīgu tēmu loku. Paneļdiskusijās dalībnieki apspriedīs tādas tēmas kā 5G ieviešana un inovācijas, 5G un īpašumtiesības, viedās pilsētas, 5G un Wifi, kritiskās infrastruktūras sistēmas, 5G un datu privātums u.c. Diskusijā aplūkos arī nākotnes inovācijas – malu skaitļošanu, 5G klēpjdatorus un valkājamās viedierīces, 5G iespējotu nākotnes internetu un jaunākos atklājumus par 6G.

“5G Techritory” direktors Neils Kalniņš uzsver Eiropas ražotāju un pakalpojumu sniedzēju konkurētspējas nozīmi 5G attīstībā: “Šī gada foruma mērķis ir uzsvērt Eiropas kā augstākās klases tehnoloģiju ražotājas, nevis citviet radīto tehnoloģiju patērētājas lomu. Mēs nespēsim pilnībā izmantot 5G potenciālu bez dažādu industriju un nozaru ciešas sadarbības. “5G Techritory” ir forums, kurā izvirzīt skaidrus un konkrētus mērķus, tajā skaitā ievērojami paātrināt Baltijas jūras reģiona tehnoloģiju attīstības tempu.”

Starp foruma dalībniekiem būs ASV starpvalstu telekomunikāciju uzņēmuma “AT&T” vecākais viceprezidents Karims Lesina (Karim Lesina), “Google Cloud” reģionālās pārdošanas vadītājs Sebastians Barros (Sebastian Barros), 5G Infrastruktūras asociācijas priekšsēdētājs Kolins Vilkoks (Colin Willcock), “Disruptive Analysis” direktors Dīns Bablijs (Dean Bubley) u.c. Visi foruma dalībnieki atrodami šeit.

 “5G Techritory” forums iezīmēs arī gadu pēc 5G tīkla atklāšanas Latvijā. Foruma stratēģiskā partnera LMT prezidents Dr. Juris Binde: “Latvijas izaugsmes potenciāls ir eksportspējīgos produktos ar augstu pievienoto vērtību. Jaunās paaudzes 5G mobilo sakaru tīkls ir ļoti pateicīga vide šādu produktu un pakalpojumu radīšanai. Forumā LMT pastāstīs par saviem inovāciju produktiem ārpus tradicionālā operatora biznesa – jauniem LMT tehnoloģiju risinājumiem satiksmes drošībai, dronu attālinātai un autonomai vadībai, kā arī 5G iespēju izmantošanai sabiedrības aizsardzībai. Aicinām arī citus aktīvi iesaistīties forumā Eiropas 5G līderības veicināšanā, daloties ar savu pieredzi un zināšanām, kā arī veidojot starpnozaru un starpvalstu sadarbību 5G inovāciju izpētei un attīstībai.”

Konference no centrālās norises vietas “Vefresh” inovāciju kvartālā Rīgā tiks pārraidīta īpaši izveidotā platformā vairākos kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Forums notiks uz 4 skatuvēm ar tīklošanās iespējām.

Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. 

Par “5G Techritory”

“5G Techritory” ir ikgadējs 5G ekosistēmas forums, kas šogad pulcēs 2000 profesionāļu un vairāk nekā 120 runātāju no visas pasaules, veicinot 5G attīstību Eiropā un pasaulē. Forums kalpo kā platforma starpvalstu, starpnozaru un starpinstitūciju sadarbībai Baltijas jūras reģionā. Reģistrācija pieejama 5Gtechritory.com.

Forumu organizē VAS “Elektroniskie sakari”, sadarbībā ar Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU) un Ziemeļu ministru padomi. Foruma stratēģiskais partneris LMT, to atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Eiropas Komisija (DG Connect).

Partneru vidū ir arī “Qualcomm”, “Cisco”, “Nokia”, “Huawei”, “Ericsson”, “Frequentis”, “Rohde & Schwarz”, Rīgas Brīvostas pārvalde, “Live Riga”, “Altum”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Baltic International Bank”, “MikroTik”, “Microsoft”, “1NCE”, ASV vēstniecība Latvijā, Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, LIKTA, JETRO, 5GIA, ETSI, 5GAA, GSA, GSMA, GUTMA, 5GACIA un ALICE.

Foruma mediju partneri – “Latvijas Radio”, “Tvnet” grupa, “Postimees”, “15min.lt”, “The Baltic Times”, “LETA”, “Labsoflatvia”, “Tech.eu”.