IT nozares stiprināšana

23. septembrī Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrs (LUMIC) sadarbībā ar Emergn atklāj jaunu Microsoft Azure mācību programmu izstrādātāju kopienai. Programmas mērķis ir uzrunāt tos gandrīz 80 000 speciālistu lielās Baltijas izstrādātāju kopienas pārstāvjus, kurus interesē risinājumu izstrādāšana mākoņtehnoloģiju vidē. Programma piedāvās rīkus izstrādātāju prasmju pilnveidošanai piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas, blokķēdes, kā arī stiprinās modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

“Latvijā, Baltijā un Eiropā trūkst kvalificētu izstrādātāju, bet viņu pieejamība ir priekšnoteikums tehnoloģiju inovācijām un ekonomikas digitālajai transformācijai. Mēs sapratām, ka tehnoloģiju nozares līderiem arī pašiem ir jāiesaistās izstrādātāju kopienas stiprināšanā un kompetences pilnveidošanā, tāpēc ar partneri Emergn uzsākām šo programmu LUMIC ietvaros,” stāsta Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā.

“Sadarbības ietvaros mūsu uzdevums būtu dalīties ar savām zināšanām un veidot izpratni, ka mūsu gadsimtā mākoņtehnoloģiju jēdziens vairs nav svešs termins nevienam, ka iespējas, ko piedāvā mākslīgais intelekts ir aptveramas un pielietojamas ļoti plašā aspektā ne tikai tehnoloģiju cilvēkiem. Esam gatavi šai sadarbībai, ko sniedz pozitīvs atgriezeniskās saiknes galarezultāts,“ komentē Aldis Ērglis, uzņēmuma Emergn Mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs.

Programmas ietvaros vairāku mēnešu garumā notiks mācības, hakatoni un meet-upi piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas un blokķēdes, vienlaikus stiprinot arī modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

Programmas atklāšana Latvijā notiek 23. septembrī. Ikviens interesents var uzzināt vairāk par atklāšanas pasākumu un programmas piedāvātajām iespējām, elektroniski reģistrējoties Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra Facebook lapā. Pēc pasākuma dalībnieki aicināti pievienoties «DotNetConf 2019» konferences tiešraidei no Redmondas.

Par .NET Conf

«DotNetConf» ir globālās izstrādātāju kopienas virtuāla konference, kas šogad norisināsies no 23.-25. septembrim. Konferenci organizē izstrādātāju platforma .NET sadarbībā ar Microsoft.

Par LUMIC

LUMIC tika izveidots 2017. gadā septembrī ar mērķi stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, lai īstenotu eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā. LUMIC ir pieejams ikvienam interesentam, sniedzot iespēju piedalīties semināros, pētījumos un projektu izstrādē, sākot no idejas līdz tās īstenošanai. Vairāk: http://www.mic.lu.lv

Papildu informācija
Gunta Līne
Microsoft Latvia komunikācijas konsultante | gunta.line@mrsgrupa.lv | t. 29432975
Luīze Jansone
LUMIC pārstāve | luize.jansone@lu.lv | t. 25979855