Interese par IKT nozares karjeras iespējām sieviešu vidū ir augsta

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) marta sākumā izsludināja pieteikšanos projekta Women4IT 3.kārtai, kuras ietvaros jaunām sievietēm vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuras nekur nestrādā un nemācās, ir iespēja apgūt kādu no sešām digitālo darbu jomām un saņemt atbalstu karjeras attīstībai.

Kopumā šajā kārtā pieteicās vairāk kā 250 un mācības ir uzsākušas 67 jaunas sievietes. Joprojām vislielākā interese ir apgūt informāciju sistēmu testētāju jomu un līdz šī gada jūnijam, to apgūs 34 jaunas sievietes. Ne mazāk populārus mācību virzienus – digitālo mediju praktiķu un projektu koordinātoru jomu apgūs attiecīgi 19 un 14 jaunas sievietes.

Lai veiksmīgāk izvēlētos mācību jomu, pirms kursu uzsākšanas sievietes novērtēja savas esošās digitālās prasmes un atbilstību dažādām profesijām ar speciāli izveidotu testu palīdzību. Testus, kurus iespējams atrast digitālajā platformā https://digitaljobs.women4it.eu/lv, LIKTA sadarbībā ar partneriem no vēl astoņām Eiropas valstīm izveidojusi starptautiskas partnerības Women4IT ietvaros. Minētajā platformā ir pieejami ne tikai pašpārbaudes testi, bet arī infografikas un apraksti par katru profesiju, lai jebkuram interesentam būtu iespēja iepazīties ar to kādi darba pienākumi katrā profesijā ir jāveic, kādas prasmes būtu jāpārvalda un kādām īpašībām jāpiemīt. Pēc dalībnieku atlases jaunās sievietes uzsāka divu mēnešu ilgus mācību programmu izvēlētajā profesijā.

Paralēli mācībām dalībniecēm būs iespēja saņemt atbalstu darba vietas atrašanai pēc mācību pabeigšanas. Visu mācību laiku dalībnieces individuāli strādās kopā ar mentoru, kurš palīdzēs labāk sagatavoties nodarbinātībai, kā arī apmeklēs mentoringa seminārus, kuros nozares profesionāļi dalīsies ar savu pieredzi un palīdzēs jaunajām sievietēm uzsākt karjeru digitālajos darbos. Dalībniecēm būs iespēja piedalīties arī Karjeras info dienās, kas tiks organizētas sadarbībā ar nozares uzņēmumiem un dos iespēju iepazīt izvēlātās profesijas darba aizkulises.

Mācības un karjeras atbalsta pasākumi Latvijā tiek organizēti īstenojot starptautiskās partnerības projektu “Women4IT” (Nr. 2017-1-094), kas tiek finansēts Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros un kura mērķis ir veicināt jaunu sieviešu iesaisti IKT profesijās un digitālajos darbos.

Plašāka informācija: https://likta.lv/women4it/