Inspire galvenie jaunumi: Sovereignty mākonī, inovācijas no kosmosa

Tehnoloģiju kompānija Microsoft prezentējusi jaunāko rīku, kas valdībām ļauj pāriet darbam mākonī, vienlaikus ievērojot nepieciešamās stingrās drošības un juridiskās prasības. Šis ir viens no jaunumiem, kuru kompānija prezentēja ikgadējā Microsoft Inspire partneru konferencē, kas šogad norisinājās no 19.līdz 20.jūlijam. Tāpat pasākuma laikātika paziņots par kosmosa tehnoloģiju inovācijām, finansiālu atbalstu neatkarīgajiem programmatūras pārdevējiem (ISV), inovatīvu darba vietas video un fotoattēlu koplietošanas lietotni un citiem jaunumiem.

Microsoft lielākās starptautiskā partneru konferences Inspire laikā Redmondas tehnoloģiju gigants savus partnerus un klientus iepazīstināja ar gandrīz visu savu piedāvājumu un galvenajām inovācijām. Tas ietvēra jaunāko mākoņa un hibrīda risinājumu, kas tagad papildināts ar īpašu risinājumu valdībām, jaunus rīkus, kas izstrādāti, lai atbalstītu hibrīddarbu un digitālo sadarbību, platformas programmatūras izstrādei un izplatīšanai neatkarīgajiem programmatūras pārdevējiem (ISV), kā arī inovācijas, kas balstītas uz kosmosa nozares pieredzi.

Viena no Microsoft galvenajām misijām ir atbalsta sniegšana saviem partneriem, jo uzņēmuma panākumi ir atkarīgi no tā partneru panākumiem. Microsoft šobrīd ir vairāk nekā 400 000 partneru, kas nodarbina vairāk nekā 22 miljonus cilvēku visā pasaulē. Šis tīkls ir veidots uz Microsoft mākoņpakalpojumu pamata. Paredzams, ka pieprasījums pēc mākoņrisinājumiem līdz 2025. gadam pārsniegs 1 triljonu USD.

Pārbaudīts un drošs veids, kā valdībām piekļūt mākonim

Viens no šī gada gaidītākajiem atklājumiem bija īpaši valdībām izstrādātais risinājums. Microsoft Cloud for Sovereignty palīdzēs valdībām paātrināt savu digitālo pārveidi, ļaujot tām piedāvāt labākus tiešsaistes sabiedriskos pakalpojumus, vienlaikus ievērojot piemērojamos tiesību aktus un drošības prasības. Valdības varēs izmantot visas mākoņtehnoloģijas priekšrocības: noturību, drošību un mērogu, vienlaikus nodrošinot lielāku kontroli pār saviem datiem, kā arī darbības un pārvaldības procesu pārredzamību. Tas viss tiks panākts, arī turpmāk ievērojot valdību datu aizsardzības un drošības vajadzības.

Kā uzsvērts Digital Futures Index, sabiedrisko pakalpojumu digitalizācija Centrāleiropā un Austrumeiropā ir augstas prioritātes uzdevums. Šis reģions dinamiski attīstās, taču valdības darba tehniskais līmenis joprojām nereti nav tikpat augsts kā vadošajās Rietumeiropas valstīs. Digitālie pakalpojumi, kas darbojas mākonī, piemēram, EESZT Ungārijā un Burokratt Igaunijā, var kļūt par digitālās pratības un digitālo pakalpojumu ieviešanas virzītājspēku, sekmējot ekonomikas digitālo pārveidi.

Izstrādātāji, izstrādātāji, izstrādātāji

Lai gan Microsoft pēdējā laikā ir piedzīvojis būtiskas izmaiņas, uzņēmums joprojām vēlas iekarot izstrādātāju sirdis. ISV partneriem, kas vēlas izstrādāt un izplatīt savu programmatūru visā pasaulē, Microsoft ir izveidojis ISV panākumu programmu (ISV Success Program), kas būs plaši pieejama 2022. gada rudenī. Tā ir paredzēta kā ceļš uz panākumiem Microsoft mākoņa partneru programmā Microsoft Cloud Partner Program. Programmas dalībniekiem ir piekļuve gandrīz 128 000 $ vērtām priekšrocībām mākoņa smilškastes risinājumu, izstrādātāju rīku, tehnisko un biznesa resursu un īpašas kopienas veidā. Turklāt ISV panākumu programmā ir integrēts Marketplace Rewards un programmatūras nodrošinātāji aizvien var izmantot arī iespējas Microsoft Marketplace ar nozarē vadošo 3% darījumu maksas piedāvājumu.  

Partneru pasākumā tika ieviesti arī jauni nozares apzīmējumi ISV, kas būs pieejami šī gada laikā. Šie apzīmējumi diferencē dažādus risinājumus un ir noteikti, pamatojoties uz to demonstrēto sniegumu klientiem, tehnisko briedumu, klientu panākumiem un to īpašajiem risinājumiem veselības aprūpes, mazumtirdzniecības un finanšu pakalpojumu jomā.

Inovācijas no kosmosa

Nav noslēpums, ka daudzas no inovācijām, kuras mēs ikdienā izmantojam, sākotnēji tika radītas kosmosa nozarei. Tagad Microsoft izstrādājis risinājumus, kas apvieno kosmosa piedāvātās iespējas ar mākoņpakalpojumu jaudu. Uzņēmums izmantos satelītus un ar tiem saistītās tehnoloģijas, lai visā pasaulē nodrošinātu savienojamību un pavērtu jaunas iespējas datu tehnoloģiju jomā. Jaunā Azure kosmosa partneru kopiena (Azure Space Partner Community), par kuru tika paziņots Inspire, būs jumta organizācija kosmosa operatoriem, ražotājiem, sistēmu integrētājiem, datu nodrošinātājiem, ISV, jaunuzņēmumiem u.c. Šī kopiena pārstāvēs kosmosa skaitļošanas nākotni un mūsu kopīgajiem klientiem sniegs visaptverošākos un novatoriskākos risinājumus.

Hibrīddarbs darba vietās ir kļuvis par jauno normu

Viens no galvenajiem konferences dienaskārtības jautājumiem bija pēdējos gados tik populārais hibrīddarba modelis, kuru Microsoft jau dēvē par jauno normu. Darba vietās notikušās izmaiņas iedvesmoja Microsoft padarīt gan jauno, gan esošo programmatūru piemērotāku tiešsaistes sadarbībai profesionālajā vidē. Jaunākais piemērs ir Excel Live. Tas ļauj cilvēkiem sadarboties ar darbgrāmatām tieši Teams sapulces logā. Risinājumi sadarbībai pievienoti arī Microsoft Whiteboard.

Jaunā Viva Engage palīdz organizācijām veidot savienojumus un kopienu, izmantojot jaunu funkciju Stories, kas ļauj kopīgot īsus videoklipus un fotoattēlus, ko cilvēki ievieto savā Storyline. Citiem vārdiem sakot, Microsoft ir radījis darba vietas Instagram.

Windows 365 svin savu pirmo gadadienu

Windows 365, kas ir palīdzējis Microsoft partneriem modernizēt savas darba vietas, Inspire kongresa laikā svinēja savu pirmo gadadienu.  Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar vairākām jaunām Windows 365 funkcijām, tostarp atjaunošanu noteiktā laikā, kas administratoriem ļauj “pagriezt atpakaļ pulksteni” (Virtual Machine atjaunošanas punkti) mākoņa darba vidē. Šis risinājums nodrošina aizsardzību pret datu zudumu neparedzētas sistēmas kļūmes gadījumā. Jaunā Citrix optimizācijas pakotne Windows 365 Cloud PC (Citrix Optimization Pack for Windows 365 Cloud PC) izmantos personalizētus Windows galddatorus, lai Windows 365 lietotāji varētu strādāt attālinātā darba un hibrīddarba apstākļos.

Šī ir tikai aisberga redzamā daļa: Inspire ko piemērotu atradīs ikviens. Piemēram, bezservera SQL (Serverless SQL) Azure Databricks platformā, kas būs pieejams publiskajā priekšskatījumā 29. jūlijā, lietotājiem nodrošinās tūlītēju BI un SQL darba slodzes aprēķinu ar minimālu nepieciešamo pārvaldību un jaudas optimizāciju, tādējādi ievērojami samazinot kopējās izmaksas, proti, radot aptuveni 40% ietaupījumu.

Kongresa laikā tika apskatīts arī Azure Center for SAP rīks, kas palīdz šo plaši izmantoto pārvaldības sistēmu darbināt no mākoņa. Microsoft ir sarūpējis jaunumus arī atvērtā pirmkoda izstrādātājiem: jaunu Azure virtuālo mašīnu (VM) sēriju ar Ampere Altra ARM bāzētiem procesoriem, kas izstrādāta, lai efektīvi darbinātu mērogošanas un mākoņdatošanas darba slodzes, piemēram, tīmekļa un lietojumprogrammu pakalpojumus, modernas datu analīzes platformas, atvērtā pirmkoda izplatītās sistēmas u.c.

Dažas no Inspire veidotajām prezentācijām varat apskatīt, noklikšķinot šeit.

Papildu informācijai:

Linda Miltiņa

PR Latvia | LBSTEAMd.o.o. 
M: +371 26449620 | E:pr-latvia@lbs-team.com | W:www.lbs-team.com       

Microsoft | CEE Multi-Country | ceemcpress@microsoft.com