INFORMĀCIJA MEDIJIEM: E-RĒĶINI

LIKTA: Ne visi uzņēmēji prot izmantot e-rēķinus

Aicina uz neklātienes semināru par e-rēķinu izmantošanu un ieguvumiem

E-rēķinu izmantošana ir mūsdienīga uzņēmuma ikdienas prakse, kas nodrošina ērtības gan uzņēmumam, gan klientiem un citām iesaistītajām pusēm, un dod neskaitāmus ieguvumus, to skaitā laika, resursu un finansiālo ietaupījumu. Lai arī ir norādīts, ka no 2019. gada pavasara visām valsts iestādēm publisko iepirkumu procedūrās ir jāpieņem Eiropas elektronisko rēķinu standartam atbilstoši e-rēķini, ir jāatzīst, ka vēl joprojām ne visi uzņēmēji zina, kā tos izmantot.

 

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Valsts kasi, Valsts reģionālās attīstības aģentūru un un SIA Tilde CEF (Connecting Europe Facility_ 2014-2020 programmas ietvaros turpina veiksmīgi realizēt projektu E-rēķini – CEF projekts Latvijā. Projekta mērķis ir motivēt un atbalstīt Latvijas uzņēmējus izmantot e-rēķinus, izmantojot ES standartus.

 

“Ieviešot elektroniskos rēķinus un ņemot vērā, ka rēķinu informācija vairs netiek ievadīta manuāli, uzņēmums iegūst pārskatāmāku rēķinu apmaksas kontroli, operatīvāku rēķinu apriti, tiek uzlabota naudas plūsma, samazinās kļūdas un ir virkne citu ieguvumu. Domājot par izmaksu ietaupījumu, e-rēķini ļauj samazināt izdevumus, kas saistīti ar rēķinu druku un piegādi pa pastu – izsūtīšanas tēriņi samazinās par 59%, bet saņemšana un apstrāde – par 64%. Ņemot vērā šobrīd tik aktuālo ilgtspējas jautājumu, e-rēķinu ieviešana samazina iztērēto papīra daudzumu un samazina nepieciešamību pēc autotransporta izmantošanas,” stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

 

Projekta ietvaros piektdien, 13. martā būs iespējams sekot semināra “E-rēķinu pielietojums un prakse” tiešraidei, kuras laikā sniegsim ieskatu e-rēķinu nozīmībā darbu efektivizācijai un praktiskā informācija par to ieviešanu.

 

LIKTA informē, ka ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, semināru klātienē nebūs iespējams apmeklēt.

 

Jau šobrīd ir redzams, ka daudzās valstīs gan valsts, gan pašvaldību, gan privāto iestāžu rēķini tiek sūtīti tikai elektroniski. Publiskajā telpā arvien vairāk tiek runāts, ka dažādās puses vēlas sadarboties inovatīvu projektu ietvaros, un e-rēķinu ieviešana privātuzņēmumos ir vēl viena iespēja apvienoties valsts un privātajam sektoram. Mēs, protams, negaidām, ka pārejas process būs tūlītējs, un mēs saprotam, ka uzņēmējiem ir nepieciešama informācija, tāpēc projekta partneri vēlas sniegt palīdzīgu roku, lai uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem būtu vieglāk saņemt viņiem nepieciešamo informāciju, kas būtiski atvieglotu arī uzņēmumu komandas ikdienu un darbu.

 

“E-rēķini ir loģisks solis uzņēmumu un valstu digitālajā izaugsmē. Tos aizvien biežāk izmanto kā Eiropas Savienībā, tā citos reģionos, un nav tālu diena, kad tie kļūs par nozīmīgāko finansiālo attiecību kārtošanas veidu starp uzņēmumiem un iestādēm. Latvijā normatīvie akti ļauj jau tagad lietot e-rēķinus, un šo iespēju iesaku izmantot jau tagad, lai paātrinātu dokumentu apriti, samazinātu ieguldāmā darba apjomu un kļūdīšanās iespējas. Tie palīdz arī taupīt gan grāmatveža laiku, gan uzņēmuma naudu. Jau šobrīd ir pieejamas grāmatvedības programmas, kas nodrošina e-rēķinu apriti vienotā standartā un tās kā, piemēram, tirgus līderis Tildes Jumis, ir piemērotas dažāda lieluma uzņēmumiem. Esam cītīgi strādājuši, lai izveidotu maksimāli efektīvu rīku, kas pats, bez darbinieka iesaistīšanas, spēj nolasīt visu nepieciešamo informāciju no e-rēķiniem,” stāsta Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

 

Projekts “e-Invoices CEF Project Latvia” (INEA/CEF/ICT/A2018/1761231) tiek īstenots Connecting Europe Facility 2014-2020 programmas TELECOM CALLS FOR PROPOSALS 2017 ietvaros, sadarbībā ar Valsts kasi, Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Tilde un CEF. Projekta mērķis ir motivēt un atbalstīt Latvijas uzņēmējus izmantot e-rēķinus ar pielāgotiem Eiropas Savienības standartiem, lai uzlabotu Latvijas uzņēmēju efektivitāti gan Latvijā, gan Eiropas Savienības valstīs. 

Papildu informācija:
Andris Melnūdris
LIKTA ģenerāldirektors
Tālrunis: 67311821
E-pasts: office@likta.lv