IKT izglītība un karjera

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozare ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm Latvijā. IKT sektora nozīme Latvijas tautsaimniecībā ar katru gadu pieaug, 2020. gadā tās īpatsvars Latvijas iekšzemes kopproduktā bija 6%. 2020. gadā IKT sektorā pavisam bija reģistrēti 7056 uzņēmumi un šajā nozarē bija nodarbināti vairāk kā 38 000 cilvēku. Plašāka informācija par IKT nozari šeit. 

Izvēloties savu karjeru saistīt ar IKT nozari, ir būtiski izprast tās aktualitāti un plašo IKT profesiju spektru, kā arī tām nepieciešamās prasmes un kompetences. Ir pieejami vairāki resursi par IKT izglītību un karjeru, kas palīdzēs vieglāk orientēties nozarē.

Apmācību programma  “Seeds for the Future”

Programmas galvenais mērķis ir atbalstīt IKT nozares talantus un veidot saikni starp valstīm un kultūrām, veicināt izpratni un interesi par IKT nozari, dalīties ar zināšanām un pieredzi globālajā uzņēmējdarbības vidē.

2022. gada “Seeds for the Future” tiešsaistes programmā piedalās vairāk kā 3500 talantīgu studentu no aptuveni 120 valstīm un reģioniem, tai skaitā arī no Latvijas

Plašāku informāciju par programmas piedāvājumu un jaunumiem var uzzināt mājaslapā: https://www.huawei.com/minisite/seeds-for-the-future/program.html

IT izglītības fonds

IT izglītības fondā ir apvienojušies nozares lielākie uzņēmumi un organizācijas un rīko dažādus pasākumus plašākai auditorijai, kas vērsti uz IT karjeras izvēli.

Dažādi pasākumi un kursi:

  • Startdesign.lv mājaslapa ir domāta ikvienam, kas vēlas pašmācības ceļā un bezmaksas apgūt dizaina domāšanu. Šī darba metodoloģija ir ļoti iecienīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumos.
     
  • «Iedvesmas diena» fokusējas uz dizaina un tehnoloģiju jomas popularizēšanu skolēnu, skolotāju un vecāku auditorijām.
    2021. gada “Iedvesmas diena” ieraksts pieejams šeit;
    2022. gada “Iedvesmas diena” ieraksts pieejams šeit;

  • “Tehnoloģiju konference»  popularizē tehnoloģijas, aicinot jauniešus izvēlēties profesiju, kas saistīta ar IT, paplašina skolēnu un skolotāju redzesloku par tehnoloģiju plašo pielietojumu dažādās nozarēs. Norisinās katru gadu rudenī. 2021. gada konferences ieraksts pieejams šeit.
Digitālās drošības ceļvedis un tehnoloģijas

Lai uzlabotu sabiedrības digitālās drošības prasmes, Tet ir izveidojis ikvienam brīvi pieejamu “Digitālās drošības ceļvedi, kas palīdzēs pasargāt savu identitāti, ierīces, datus, failus un citu informāciju.

Īpaši jauniešiem ir izveidota video lekcija, kas izstrādāta pēc Tet ekspertu drošības ieteikumiem. Lekcija ļauj apgūt jaunas zināšanas un neuzķerties digitālo zagļu slazdos, uzzināt kā vislabāk aizsargāt savu sociālā tīkla kontu telefonā, planšetē vai datorā, kā veidot drošas paroles, kā atpazīt aizdomīgus e-pastus, īsziņas vai WhatsApp ziņas. Saite uz lekciju pieejama šeit.

Dažādi ieteikumi jauniešiem par digitālo vidi šeit.

Dažādas tehnoloģiju lekcijas: