eco-connect

Huawei investēs Latvijas digitālās nozares talantu attīstībā

27. maijā tiešsaistes samita Eco-Connect laikā tehnoloģiju uzņēmums Huawei paziņoja par plāniem veicināt digitālo talantu attīstību mūsu reģionā. Jau šobrīd uzņēmums sadarbojas ar vairāk nekā 900 universitātēm visā pasaulē, veidojot Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) akadēmijas. Rietumeiropā šādas akadēmijas jau darbojas Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā un Nīderlandē. Drīzumā tādas tiks izveidotas arī Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī Skandināvijā. Līdz ar plāniem izziņots skaidrs mērķis – līdz 2023. gadam mūsu reģionā nodrošināt apmācības vairāk nekā 18 000 studentiem un nozares profesionāļiem.

Huawei IKT akadēmijās tiek nodrošinātas padziļinātas apmācības par 5G, mākslīgo intelektu, mākoņpakalpojumiem, lielajiem datiem un lietu internetu. “Mēs turpinām aktīvi strādāt pie tā, lai paplašinātu savu partneru tīklu un veicinātu partneru izaugsmi. Mūsu mērķis ir nodrošināt pēc iespējas vairāk apmācību, biznesa konsultāciju un ideju apmaiņu. Šis ir sarežģīts periods itin visiem, taču, turoties kopā un pielāgojoties situācijai, mēs spēsim tikt galā ar jaunā laika izaicinājumiem,” sacīja Frenks Šens (Frank Shen), Huawei Enterprise Business Group globālo partneru departamenta viceprezidents.

Akadēmijās nodrošinātās apmācības ļauj iegūt zināšanas gan studentiem, kas tikai uzsāk savu karjeru, gan jau esošiem profesionāļiem, kas vēlas turpināt savu izaugsmi. Kopumā līdz 2023. gadam Huawei būs veicis 700 000 profesionāļu apmācības visā pasaulē.

“Pēdējā desmitgadē pasaule ir mainījusies un šīs pārmaiņas sekmēja tehnoloģiju attīstība un pieejamība. Šajā digitālās transformācijas laikmetā viens no būtiskākajiem elementiem ir visu iesaistīto pušu sadarbība – lai pēc iespējas efektīvāk pilnveidotu sabiedrības zināšanas un digitālās prasmes, mums visiem ir jāstrādā kopā. Pēdējo gadu laikā, kopīgi darbojoties ar partneriem Centrāleiropā, Austrumeiropā un Skandināvijā, mēs esam veiksmīgi iekustinājuši reģiona digitālo transformāciju. Arī turpmāk mēs aktīvi strādāsim šajā virzienā, investējot reģiona attīstībā,” atklāj Džeimss Lī (James Li), Huawei Eiropas pārstāvniecības prezidents un uzraudzības padomes loceklis.

Huawei samitā prezentēja arī virkni jaunu IKT risinājumu, piemēram, paplašinātajā realitātē (AR) tika prezentēti Wi-Fi 6 tehnoloģijas jaunumi. Tika demonstrēts arī inteliģentā datu centra savstarpējās savienojamības risinājums un pasaulē ātrākā All-Flash krātuve. Tāpat sniegts ieskats, kā darbojas jaunākais uzņēmuma flagmanis – SmartLi, datu centra enerģijas uzkrāšanas risinājums, kas izstrādāts UPS vajadzībām.

Pirmais tiešsaistē organizētais Eco-Connect samits Centrālās, Austrumeiropas un Skandināvijas reģiona pārstāvjiem pulcēja vairāk kā 1000 uzņēmuma Huawei partnerus. Tā galvenā tēma bija investīciju palielināšana digitālā talanta attīstībai reģionā un digitālās transformācijas virzības veicināšana, lai veidotu stabilāku digitālo ekonomiku. Sadarbībā ar partneriem šajā reģionā, Huawei vēlas veicināt plašāku sabiedrības digitālo transformāciju, apzināt nākotnes viedo tehnoloģiju iespējas un izveidot stabilāku digitālo zināšanu pamatu ikvienam.

Par Huawei:

Huawei ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedo ierīču piegādātājs. Izmantojot integrētus risinājumus četrās galvenajās jomās – telekomunikāciju tīkli, IT, viedierīces un mākoņpakalpojumi – mēs esam apņēmušies ieviest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijās, veidojot savienotu un viedu pasauli. Huawei kopējais produktu, risinājumu un pakalpojumu portfelis ir konkurētspējīgs un drošs. Atklātā sadarbībā ar ekosistēmas partneriem radām paliekošu vērtību mūsu klientiem. Mēs strādājam, lai sniegtu cilvēkiem iespējas, uzlabotu mājas dzīvi un iedvesmotu visu veidu organizācijas jaunām inovācijām. Huawei inovācijas ir vērstas uz klientu vajadzībām un pētījumos tiek ieguldīts ļoti daudz, koncentrējoties uz tehnoloģiskiem sasniegumiem, kas virza pasauli uz priekšu. 2018. gada beigās Huawei nodarbināja 188 000 darbiniekus un darbojās vairāk nekā 170 valstīs un reģionos. 1987. gadā dibinātais Huawei ir privāts uzņēmums, kas pilnībā pieder tā darbiniekiem.