Hour of Code

Starptautiskās Hour of Code stundas ietvaros skolēni veidos digitālu laikmetīgās mākslas izstādi

Gadskārtējās Hour of Code jeb programmēšanas stundas ietvaros Microsoft kopā ar Laikmetīgās mākslas centru Kim? aicina skolēnus no visām trim Baltijas valstīm paraudzīties uz mākslu un tehnoloģijām no pilnīgi cita skatpunkta, izveidojot savu laikmetīgās mākslas instalāciju digitālās spēles Minecraft Education Edition vidē. Plānots, ka projektā piedalīsies jaunieši visā Baltijā vecumā no 8 līdz 15 gadiem, tas norisināsies no 9. līdz 12. decembrim. Interesantākos darbus būs iespējams apskatīt KIM? Modernās mākslas centra mājas lapā.

Idejas iedvesmas avots ir Laikmetīgās mākslas centra Kim? 2012. gada izstāžu cikls “Septiņas ceturtdienas”, ko veidoja mākslinieki Miks Mitrēvics un Kristīne Kursiša un kurā apmeklētāji izvēlējās mākslinieku iezīmētus konceptus, kas izlozes kārtībā tika realizēti telpiskās instalācijās septiņas ceturtdienas pēc kārtas.

 “21. gadsimtā vienlīdz svarīgas ir tehnoloģiju prasmes, radošums un spēja vizualizēt datus un idejas tehnoloģiju vidē. Ar šo mākslas un tehnoloģiju sintēzes mēģinājumu mēs vēlamies iedvesmot gan jauniešus, gan viņu pedagogus paraudzīties uz to, cik daudzveidīgi un radoši var darboties digitālajā vidē,” skaidro Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā.

”Māksla sākas ar mākslinieka ideju, kuru viņš realizē dažādu materiālu un nemateriālu lietu radīšanas procesā, tādēļ mūsdienīga māksla sen vairs neaprobežojas ar tēlniecību, zīmēšanu, vai gleznošanu. Arvien biežāk mākslas pasaulē tiek izmantoti digitālie rīki. Šajā projektā tie ļauj bērniem un jauniešiem domāt, izgudrot un nojaukt robežas starp reālo telpu un digitālo vidi, iepazīstot mākslas formu, kurā Minecraft spēles vidi ir iespēja pārvērst laikmetīgās mākslas darbos,” atzīst Kaspars Groševs, Kim? programmas direktors.

Pedagogi, kuri vēlas iesaistīt projektā savus skolēnus, var pieteikties un saņemt nepieciešamo informāciju dalībai šī gada programmēšanas stundai sazinoties ar projekta koordinatoru.

Projekts tiek īstenots Microsoft sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru Kim? un Datorzinību Centru (DZC).

Hour of Code akcijā pasaulē ik gadu piedalās vairāk nekā 100 miljoni dalībnieku. Tā ietver stundu garu interaktīvu ievadu programmēšanā. Iniciatīvu aizsāka bezpeļņas organizācija Code.org, un tai ir pievienojušās vairāk nekā 1000 partnerorganizācijas, tostarp Microsoft kā viens no vadošajiem partneriem, kā arī brīvprātīgie.

Par Minecraft: Education Edition

Minecraft spēles izglītojošā versija Minecraft: Education Edition  ir atvērtās pasaules tipa spēle, kurā iebūvēti dažādi rīki, lai padarītu pieredzi izglītojošu. Skolotāji var plānot un veidot mācību saturu tā, lai spēles procesā skolēni apgūst mācību vielu un sadarbības prasmes.

Par Microsoft Latvia

Microsoft pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999. gadā, un 2019. gadā kompānijai no gandrīz 360 partneriem ir 87 zelta un sudraba sertificētie partneri, kuri kopā nodarbina vairākus tūkstošus darbinieku un Latvijas tautsaimniecībā veido vienotu, inovatīvu un ražojošu struktūru ar būtisku kopējo devumu valsts IKP. Microsoft Latvia profesionāļi jau 20 gadu nodrošina partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, kā arī mārketinga kampaņas. Jāuzsver, ka Microsoft Latvijā dažādu sabiedrības labuma projektu īstenošanā investējis, ziedojis naudu un programmatūru vairāku desmitu miljonu ASV dolāru apjomā.

Par Microsoft

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) virza digitālo transformāciju mākoņtehnoloģiju un lietu interneta laikmetā. Uzņēmuma misija ir sniegt iespējas ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācija uz pasaules sasniegt

 

Papildu informācija:

Gunta Līne, Microsoft Latvia komunikācijas konsultante, tel.: +371 29432975; e-pasts: gunta.line@mrsgrupa.lv