computer-laptop

Failiem.lv piedāvā bezmaksas konferenču rīku

Failiem.lv datu glabāšanas platforma ir izveidojusi brīvi pieejamu konferenču serveri, kurā ikviens var izveidot savu tiešraidi, pastāvīgu sapulces vai apmācību istabu. Rīks piemērots konferenču, darba sapulču un tiešsaistes apmācību veikšanai. Tas ļauj lietotājiem ne tikai sazināties un pārsūtīt dokumentus, bet arī veidot virtuālās istabas un izmantot iekšējo tāfeli, kas ir īpaši noderīgi dažādu apmācību veikšanā. Platformu vai izmantot angļu un latviešu valodā.

Rīks pieejams adresē https://conference.failiem.lv,kurā iespējams izveidot bezmaksas lietotāja kontu un izveidot tiešsaistes istabu ar unikālu dalības saiti. Citi lietotāji var pieslēgties konferencei, apmeklējot šo saiti. Šis risinājums ir alternatīva dažādām līdz šim izmantotajām tiešsaistes saziņas platformām, jo, atšķirībā no lielākās daļas platformu, šim konferences rīkam nav nepieciešams datorā instalēt programmatūru. Tas darbojas Chrome, Firefox un Brave pārlūkos gan datorā, gan viedierīcēs.

“Pēdējo nedēļu laikā notikusi strauja pārslēgšanās uz darbu un mācībām tiešraidē. Saprotot, ka lielai daļai darbinieku, studentu un lietotāju šī ir pirmā pieredze ar tiešsaistes platformām un attālinātu darbu vai mācībām, Failiem.lv publicētais risinājums, cerams, atvieglos meklējumus un ir pietiekami vienkāršs un saprotams lietošanā,” komentē Failiem.lv vadītājs Jānis Viklis.

Video tiešsaistes platforma tiek lietota, izmantojot šifrētu kanālu, kas ļauj ievērot augstākos drošības standartus. Konferenču istabām iespējams uzstādīt pieslēgšanās kodu, lai tās varētu izmantot tikai konkrēts lietotāju loks vai noteikti lietotāji.

Izmantojot Failiem.lv konferenču rīku, iespējams izveidot pastāvīgu virtuālo istabu – vidi, kurā notiek sapulce vai apmācības. Tas nozīmē, ka rīks ir piemērots atkārtotai izmantošanai, piemēram, ļauj organizēt regulāras mācības vai atkārtotas sapulces. Tādējādi lietotājiem tiek nodrošināta ērtāka piekļuve, jo katru reizi nav jāsūta uzaicinājuma e-pasts vai saite uz lekciju. Katram organizatoram bez maksas iespējams izveidot vairākas virtuālās istabas.

Starp rīka iespējām ietilpst arī vairāku lietotāju tāfele – iespēja visiem čata dalībniekiem iesaistīties mācību vai plānošanas procesā, efektīvāk dalīties ar savām idejām vai ieviest mazliet jautrības saspringtajā darba procesā. Tāpat arī platforma ļauj ērti dalīties ar dokumentiem, piemēram, visiem dalībniekiem parādīt prezentācijas, PDF dokumentus vai bildes. Sistēma ir sasaistīta ar Youtube, kas ļauj tiešsaistē prezentēt video.

Starp citām sistēmas iespējām ietilpst ekrāna kopīgošana efektīvākai informācijas pasniegšanai, balsojuma aptaujas, kopīgi pieraksti un čats. Svarīgs platformas elements ir dalībnieku pārvaldība – ieceltais moderators var kontrolēt citu dalībnieku audio un video, tā izvairoties no neērtām situācijām, kad viena dalībnieka audio traucē pilnvērtīgi piedalīties citiem. Moderatoram ir iespēja arī tiešsaistē izveidot apakšistabas, lai nodrošinātu darbu atsevišķās grupās. Sistēma ļauj ierakstīt sapulci vai lekciju, tostarp arī sarakstē un uz tāfeles notiekošo.

Failiem.lv ir 2008. gadā Latvijā dibināts uzņēmums, kas izstrādā datu glabāšanas risinājumus un palīdz interneta lietotājiem un uzņēmumiem glabāt, pārsūtīt, publicēt un pārdot failus visā pasaulē.