“Tirgus piekļuves diena Latvijā 2022 – jauni eksporta tirgi, jaunas iespējas”

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 22.11.2022
09:00 - 15:00

Categories


“Tirgus piekļuves diena Latvijā 2022 – jauni eksporta tirgi, jaunas iespējas”

(Market Access Day in Latvia 2022 – new markets, new opportunities)

Fokusa tirgi: Latīņamerika (Mercosur  (Argentīna, Brazīlija, Paragvaja un Urugvaja), Čīle, Meksika) un Āfrikas valstis (Dienvidāfrika, Nigērija, Kenija, Tanzānija, Zambija)

Rīko Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

2022.gada 22.novembrī plkst.9:00-15:00 (reģistrēšanās plkst. 9:00-9:20)

Ārlietu ministrijā, Preses konferenču zālē

Adrese: K.Valdemāra iela 3, Rīga

Aicinām uzņēmējus un interesentus apmeklēt Tirgus piekļuves dienu, kas ar Eiropas Komisijas atbalstu notiks klātienē jau otro reizi.

Tirdzniecība ir galvenais izaugsmes un nodarbinātības avots Eiropā. Brīvā tirdzniecība var pastāvēt tikai tad, ja uzņēmumi var brīvi piekļūt starptautiskajiem tirgiem. Eiropas mazie un vidējie uzņēmumi arvien vairāk eksportē visā pasaulē un bieži vien saskaras ar būtiskām problēmām, pārvarot tirdzniecības šķēršļus. Kā brīvās tirdzniecības atbalstītāja ES vēlas nodrošināt, lai visiem iesaistītajiem tiktu atvieglota tirgus piekļuve.

Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektorāta eksperti iepazīstinās ar galvenajiem tirgus piekļuves stratēģijas instrumentiem, portālu Access2Markets un Vienoto kontaktpunktu jeb Single Entry Point, kā arī informēs par diskriminējošiem vai nesamērīgiem noteikumiem minētajos reģionos dažādās nozarēs (IKT, pārtika, farmācija). Fokusā būs vairāki eksporta tirgi – Latīņamerika (Mercosur, Čīle, Meksika) un Āfrikas valstis (Dienvidāfrika, Nigērija, Kenija, Tanzānija, Zambija). Savukārt Latvijas uzņēmēji iepazīstinās klātesošos ar savu pieredzi šajos tirgos.

Ja vēlaties pirms pasākuma uzdot konkrētus interesējošus jautājumus Eiropas Komisijai par tirdzniecības šķēršļiem, ar ko jau esat saskārušies, eksportējot uz minētajiem tirgiem, lūdzam tos norādīt pieteikuma formā, reģistrējoties pasākumam. Problēmjautājumu iesūtīšana būs atvērta līdz šī gada 14.novembrim. Problēmjautājumus būs iespējams uzdot arī pasākuma dienā.

Pasākuma darba valoda – angļu un latviešu.

Programma un pieteikšanās uz semināru (pieteikšanās termiņš ir līdz š.g. 14. novembrim) šeit: https://www.liaa.gov.lv/lv/notikums/tirgus-piekluves-diena-latvija-2022-jauni-eksporta-tirgi-jaunas-iespejas?date=0

Dalība – bezmaksas. Dalībniekiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments.

Izvērstāka informācija par Eiropas Savienības tirgus piekļuves politiku pieejama Eiropas Komisijas mājas lapā (angļu valodā): https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/en/home