Konkurences tiesību diena: Vebinārs un bezmaksas telefonkonsultācijas

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 29.02.2024
10:00 - 11:30

Categories


Dienas tēma: Sadarbība dažādos piegādes ķēdes līmeņos jeb vertikālie līgumi

Sorainen konkurences dienas pirmā daļa – vebinārs 29. februarī 10:00 – 11:30

Uzņēmumi, kas darbojas ražošanas / tirdzniecības / izplatīšanas jomās nereti savos līgumos ar sadarbības partneriem paredz noteikumus, kas ietver konkurences ierobežojumus. Dažkārt konkurences ierobežojumi var radīt tiešu konkurences tiesību pārkāpumu risku (piemēram, tālākpārdošanas cenas fiksēšana). Savukārt virkne citu konkurences ierobežojumu ir atzīstami par dabisku un pat nepieciešamu līguma elementu (piemēram, ekskluzīvās izplatīšanas tiesības vai nekonkurēšanas pienākums), kuru pareizi ieviešot praksē, nepastāv konkurences tiesību pārkāpuma risks.

Šoreiz Sorainen Konkurences un regulēto jomu prakses grupas pārstāvji kopā ar Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta galveno eksperti Noru Vilisoni sniegs jums praktisku ieskatu pamata jautājumos, kas saistīti ar vertikālo vienošanos īstenošanu praksē, lai tā neradītu konkurences tiesību pārkāpumu risku vai lai novērstu pārkāpumu vai tā iespēju.

Vebināra ietvaros stāstīsim jums par šādām tēmām:

  • Kas ir vertikālie līgumi? Vertikālo līgumu veidi un būtiskākās pazīmes (parasta izplatīšana, ekskluzīvā, selektīvā izplatīšana, aģenta līgums).
  • Smagākie konkurences ierobežojumi vertikālajos līgumos, piemēri no prakses
  • Tiesu prakse: Vienpusēja darbība vai aizliegta vertikāla vienošanās?
  • Praktiski padomi uzņēmējam no Konkurences padomes skatupunkta: iecietības programma vertikālu vienošanos dalībniekiem, anonīmas konsultācijas, Konkurences padomes atļaujas saņemšana, paziņojot vertikālu vienošanos.

Īpašs lūgums vebināra dalībniekiem: lai pasākums izdotos pēc iespējas praktiskāks un jums noderīgāks, esat laipni aicināt iesūtīt uz e-pastu – marika.grunte@sorainen.com mums anonimizētus piemērus no savas ikdienas darbības, piemēram, līguma punktus, e-pasta komunikācijas piemērus, u.tm., kas jums ir radījuši bažas par konkrētas rīcības atbilstību konkurences tiesībām. Mēs šos piemērus vebinārā labprāt aplūkosim no atbilstības konkurences tiesībām viedokļa.

Vebinārs notiks latviešu valodā.

Lūgums pieteikt savu dalību vebinārā, aizpildot reģistrācijas veidlapu vai rakstot uz e-pastu inese.engele@sorainen.com.

Dalība vebinārā ir bez maksas.

Sorainen konkurences dienas otrā daļa – bezmaksas telefonkonsultācijas 29. februārī 13:00 – 14:30 

Aicinām vebināra reģistrētos dalībniekus dienas otrajā daļā, laikā no 13:00-14:30 izmantot bezmaksas konsultācijas ar Sorainen konkurences tiesību lietpratējiem. Centīsimies jums sniegt tūlītējas vispārējas atbildes par jautājumiem, kurus iespējams atbildēt, neveicot padziļinātu analīzi.

Telefona konsultāciju laiks: 13:00 – 14:30

Tel: +371 67 365 000

Konsultācijas jums sniegs:

Ieva Andersone, Sorainen Latvijas biroja vadošā partnere, Konkurences un regulēto jomu prakses vadītāja kopā ar Mariku Grunti – Sorainen Konkurences un regulēto jomu prakses vecāko juristi.