Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz CERN sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas

Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz CERN centru Šveicē sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas. AS “Latvenergo” rīkotajā ikgadējā konkursā ar atvērtās fizikas olimpiādes statusu visvairāk komandu reģistrēts no Rīgas pilsētas skolām – 51 komanda, savukārt Vidzemes novadu pārstāvēs 42, Kurzemes novadu – 40, Latgales novadu – 39, Zemgales novadu – 28 komandas, bet Rīgas reģionu – 16 skolēnu komandas.

No pirmdienas, 26. februāra, portālā FIZMIX.lv norisinās konkursa atlases kārtas, kuru laikā skolēniem būs jāpierāda savas zināšanas, risinot dažādas grūtības pakāpes uzdevumus, kurus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti. Pēc pirmajām trīs atlases kārtām 28. martā tiks paziņotas pusfinālā iekļuvušās komandas.

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls norisināsies 13.aprīlī klātienē Latvijas Fizikas festivāla laikā konferenču centrā “ATTA CENTRE”, Rīgā. Pusfinālā piedalīsies 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Savukārt finālā iekļūs un par vērtīgajām balvām cīnīsies sešas labākās katra reģiona un Rīgas pilsētas komandas.

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas, kas tiek apgūtas skolā, izmantot praksē, un kur tās var noderēt nākotnē, izvēloties visdažādākās profesijas un karjeras iespējas. Konkursa uzdevumus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti – jaunie zinātnieki, skolotāji un fizikas entuziasti. Āķīgie teorētiskie un praktiskie uzdevumi jauniešus mudinās padziļināti pētīt fiziku un tās likumus. Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās.

Šī gada galvenā balva ir ceļojums uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN – pasaulē vadošo zinātnisko centru un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī paviesotos Šveices Zinātnes centrā “Technorama”.

Šī gada erudīcijas konkursa sauklis vēsta “Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!”, mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlēs, vai tā būtu karjera un profesija, vai ilgtspējīgs dzīvesveids. Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo pielietojumu nākotnē.

Lai piedalītos erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”, skolēniem bija jāizveido komanda, kurā ir pieci dalībnieki – 8. vai 9. klases skolēni, un viens skolotājs – konsultants. No katras skolas konkursā varēja reģistrēties vairākas komandas, un viens skolotājs – konsultēt vairākas skolu pārstāvošās komandas.

Uz Latvijas Fizikas festivālu aicināti ne tikai konkursa dalībnieki un viņu atbalstītāji, bet jebkurš interesents – ģimenes ar bērniem, jaunieši, fizikas interesenti un visi citi, kurus aizrauj nākotnes enerģija. Fizikas festivāls apmeklētājus šogad priecēs ar zinātniski izklaidējošu bezmaksas programmu, kas aizraus gan lielus, gan mazus apmeklētājus.

Fizikas festivālā paredzētas dažādiem vecumiem piemērotas tematiskas izziņas pieturas, piemēram, saules, vēja un tumšās matērijas, kurās būs iespējams iepazīt dažādu dabas elementu enerģijas ieguves potenciālu, piedalīties aizraujošos eksperimentos, aprunāties ar zinātniekiem un pētniekiem, kā arī noslēgumā baudīt grupas “Astro’n’out” koncertu. Tāpat festivāla laikā notiks fizikas skolotāju meistarklase, meklējot jaunas idejas fizikas stundu bagātināšanai un skolēnu aizrautības veicināšanai, eksakto zinātņu ekspertu diskusija un citas aktivitātes.

Papildu informācijai:

Linda Miltiņa
Projektu vadītāja
26449620
linda.miltina@reviti.lv
Reviti | Baltic Communication Partners

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
E-pasts: ivita.bidere@latvenergo.lv