Ekselences balva

19. februārī Latvijas Universitātē (LU) tika pasniegta “Ekselences balva”, kas ir izveidota pēc uzņēmēju iniciatīvas, un to piešķir, novērtējot inovatīvus un izcilus skolotājus. Labākajam matemātikas skolotājam – Sanitai Balandai no Rīgas Hanzas vidusskolas – balvu pasniedza Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa un uzņēmuma “Accenture Latvija” pārstāvis Jānis Paksis.

“Ekselences balvas” tiek pasniegtas eksakto zinātņu skolotājiem, balvu bioloģijā ieguva Sintija Valucka (Zemgales vidusskola), fizikā – Jānis Bukins (Siguldas Valsts ģimnāzija), ķīmijā –  Linda Kovaļevska (Mārupes vidusskola) un ekonomikā – Līga Lagzdkalne (Mārupes vidusskola).

Apbalvošanas ceremonijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka “Ekselences balva” ir lieliska iespēja pateikt paldies skolotājiem, un augsti novērtēja to, ka arī inženierzinātnēs, dabaszinātnēs ikviens skolotājs meklē mūsdienīgu pieeju un jaunas metodes, kā ieinteresēt skolēnus mācīties, kā atrast skolēnu talantus un tos attīstīt, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē.

LIKTA prezidente S.Bāliņa uzsver, ka “būtiska nozīme skolēnu intereses radīšanā par eksaktajiem mācību priekšmetiem ir tieši skolotājiem. Māka pasniegt sarežģītas lietas saistoši un spēja aizraut – tas raksturo skolotājus, kuri saņem “Ekselences balvu”. Daudzējādā ziņā no viņiem atkarīgs tas, vai nākotnē varēsim saukt sevi par “Gudro Latviju”,” teic S.Bāliņa. 

Naudas balvas katram fināla dalībniekam tika piešķirtas pateicoties LIKTA, “Accenture” Latvijas filiāles, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži” un SIA “Lielvārds” atbalstam.

Pasākumu „Ekselences balva” organizē LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrē LU fonds.