LIKTA jaunumi

Eiropas lielākajā hakatonā – otrie

Pagājušajā nedēļas nogalē Helsinkos, Somijā, norosinājās Eiropas lielākais hakatons “Junction”, kurā piedalījās vairāk nekā 1500 dalībnieku, tostarp arī Datorikas fakultātes absolventu un studentu komanda – Austris Cīrulnieks, Mārcis Nīmants, Elvijs Viļķels, Aigars Cibuļskis un Dāvis Mednis.

300 komandu konkurencē komanda uzvarēja Intel izaicinājumā “Innovative applications with Bluetooth mesh” un kā labākā lietu interneta virziena komanda (IoT track) iekļuva finālā, kur starp 11 labākajām komandām ieguva 2. vietu.

Hakatonā komanda īstenoja sarežģītu ideju – veidoja Bluetooth mesh tīklu, kurā pacientiem piestiprina ierīces, ar kuru palīdzību var veikt pacientu kārtošanu pēc veselības stāvokļa (triage). Šādas sistēmas izmanto medpunktos pēc dabas katastrofām, kad jānosaka pacientu stāvoklis, jo ārstu ir daudz mazāk nekā pacietu. Šobrīd šis process notiek manuāli, un to dara ārsti. Komandas piedāvātajā risinājumā piestiprina ierīces (to var darīt jebkurš) un nosaka šo stāvokli automātiski pēc pulsa, asinsspiediena, skābekļa līmeņa asinīs un citiem rādītājiem. Papildus vēl tiek veikta pacientu monitorēšana, lai, ja tiem ārkārtas gadījumā paliek ļoti slikti, ārstiem par to tiktu paziņots. Ierīces ar ekrāniem ir arī ārstiem un komunikācija starp šīm ierīcēm notiek ar Bluetooth mesh palīdzību.