Digitālās prasmes kļūst izšķirošas karjeras izaugsmei: LIKTA aicina pieteikties digitālajiem kursiem

67% Latvijas iedzīvotājiem, uzsākot darba attiecības, ir tikušas pieprasītas digitālās prasmes, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un SolidData veiktā aptauja. Pētījuma dati apliecina, ka digitālās prasmes ikdienā ir kļuvušas par nepieciešamību ikvienam. LIKTA aicina pieteikties bezmaksas digitālo prasmju pilnveides kursu “Virtuālās prakses Baltijā” jaunajam posmam, lai mudinātu cilvēkus pilnveidot savas zināšanas un veicinātu karjeras izaugsmes iespējas arī turpmāk.

“Aicinām Latvijas darba ņēmējus iegūt konkurences priekšrocības starptautiskajā darba tirgū, piesakoties virtuālajām praksēm, kas paredzētas ikvienam uz izaugsmi vērstam cilvēkam. Baltijas virtuālās prakses ir unikāls projekts, kura ietvaros iespējams tiešsaistē apgūt digitālās prasmes ne vien teorijā, bet arī praksē. Kursu lekcijas ir pieejamas arī ierakstā, kas daudziem varētu būt sevišķi ērti, jo ļauj pieslēgties nodarbībām sev ērtā laikā vai uzsākt dalību programmā vēlāk,” projekta iespējas skaidro Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Kursu laikā interesentiem ir pieejami mācību kursi par dažādām informācijas un komunikācijas tehnoloģijas tēmām. Baltijas valstu iedzīvotāji apgūs iemaņas darbā ar biznesa datu analīzi apmācību ciklos “Business and Data Analysis”, mācīsies veidot programmas un lietotnes datoriem un mobilajiem tālruņiem “Low-code/No-code” kursos, apgūs “Python” programmēšanas pamatus un to, kā administrēt Microsoft 365. Kursos iegūtās zināšanas būs noderīgas, radot uzņēmumiem reālu pievienoto vērtību – piemēram, vienkāršojot un automatizējot biznesa procesu, vienkāršojot atskaišu sagatavošanas procesu un statistisko pārskatu sagatavošanu, kā arī atvieglojot programmatūras un mobilo lietotņu izstrādi.

Vairāk nekā ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju jeb 27% atzīst, ka sadzīvē visbiežāk digitālo prasmju trūkumu izjutuši, izmantojot un lietojot e-parakstu, savukārt 13% to izjutuši, mācoties attālināti vai palīdzot to darīt atvasēm, liecina iedzīvotāju aptauja “Baltijas valstu iedzīvotāju digitālo prasmju pašvērtējums”. Laika periodu līdz 2030. gadam Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena ir pasludinājusi par Eiropas digitālo desmitgadi. Pieprasījums pēc digitālajiem pakalpojumiem un prasmēm ir strauji audzis. Tas ir apliecinājums tam, ka digitālo prasmju pilnveide vairs nav tikai šauras jomas jautājums, bet skar ikvienu indivīdu gan darbā, gan ikdienā.

“Virtuālās prakses Baltijā” mērķis ir nodrošināt digitālo prasmju pilnveides kursus 30 tūkstošiem Baltijas valstu iedzīvotāju, no kuriem vismaz deviņi tūkstoši savas zināšanas apliecinās, iegūstot atbilstošu starptautisku sertifikātu un saņemot tiesības piedalīties virtuālajā praksē dažādos Baltijas valstu uzņēmumos vai organizācijās. Projektu LIKTA realizē  sadarbībā ar Latvijas Universitātes Inovāciju centru LUMIC, Baltijas Datoru akadēmiju, ISM Vadības un ekonomikas universitāti Viļņā, asociāciju “INFOBALT” Lietuvā un ITL Estonia Igaunijā. Iniciatīva tiek īstenota ar Microsoft Philanthropies grantu programmas finansiālo atbalstu, sniedzot iespēju apgūt mūsdienīgas kompetences un digitālās prasmes ar ieguvumu reģiona uzņēmumiem un programmas dalībniekiem. Šajā posmā kursi norisināsies angļu, lietuviešu un igauņu valodās, savukārt mācību materiāli pieejami angļu valodā.

Papildu informācija par kursiem šeit. Reģistrācija kursiem: www.balticinternships.eu

Papildu informācija:

Andris Melnūdris
E-pasts: direktors@likta.lv